google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsunlular, AB hakkında bilgilendirilecek
Reklam

Samsunlular, AB hakkında bilgilendirilecek

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi ile yerel halkın AB konusunda bilgilendirilmesini amaçlıyoruz” dedi

30 Mayıs 2019 - 13:01

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası  bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi, “Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi kapsamında ve  Avrupa Günü münasebetiyle iftar programı düzenledi. İftara, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Divanı, Oda Meclis üyeleri, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve Meclis Başkanı Ahmet Takış, Avrupa Birliği’ne ihracat yapan firmalar ile şehirdeki Avrupa Birliği paydaşı kurumların temsilcileri katıldı. Birlik ve beraberliğin sergilendiği yemekte, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, katılımlarından ötürü davetlilere teşekkür etti. 

FARKLILARI UNUTARAK BİR ARADAYIZ
Programda konuşan Murzioğlu, “Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi” projesi ile yerel halkın AB konusunda bilgilendirilmesinin amaçlıyoruz. Bu bağlamda farkındalık artırıcı kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Her yıl 9 Mayıs Avrupa Günü, tüm AB üye devletlerinde, aday ülkelerde ve Avrupa Birliği'nin mevcut olduğu ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl Avrupa Günü, biz Müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayına denk geldi. Bilindiği üzere Ramazan ayı Müslümanlar için çok kutsal ve manevi değerlerin çok üst düzeyde yaşandığı günleri kapsar. Ramazan ayında düsturumuz farklılıkları unutarak bir araya gelmek ve paylaşmaktır. AB’yi oluşturan temel düşüncelerden ‘saygı içinde bir arada bulunma’ fikri ile Samsun’daki iş dünyası temsilcilerini, AB paydaşı kurumları ve yurtdışında ülkemizi temsil eden siz değerli üyelerimizi iftar masasında buluşturmak amacıyla bir iftar etkinliği gerçekleştirdik. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları