Samsun’un en güzel camisi bakıma girdi
Reklam

Samsun'un en güzel camisi bakıma girdi

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Samsun'un en güzel camisi seçilen Kevser Cami'nin bakımını üstlendi

13 Nisan 2019 - 15:24
Reklam

SAMSUN HABER - Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  Kevser Camisi'nin şadırvan ve tuvaletlerinin bakımını yaptırmaya başladı. Havza TSO Başkanı Erkan Acar ile İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, çalışmaları inceleyerek, görüş alışverişinde bulundu.

EKSİKLER GİDERİLECEK
Kevser Cami'nin ilçe merkezinde önemli bir ibadethane olduğunu ve  çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Acar, "Camimiz 1997 yılında ibadete açılmış. Yetersiz hale gelen tuvalet, şadırvan ve abdesthane bölümleri 2016 yılında tarafımızca yenilendi. Camimiz, 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Samsun'un en güzel camisi seçildi. Bu güzelliklerin devam etmesi için üyelerimiz tarafından camimizin tuvalet, şadırvan ve abdesthane bölümlerinin eksiklerinin giderilmesi için çalışmalara başladık" dedi.

30 BİN TL HARCANACAK
Çalışmaların maliyetinin yaklaşık 30 bin lira olacağını açıklayan Acar, "Bizler sivil toplum örgütü olarak sosyal sorumluluk bilinciyle sadece oda üyelerimizin değil, tüm halkımızın hizmetindeyiz. Tadilatını daha önceden yaptırmış olduğumuz şadırvan ve tuvaletlerin bakımları da yine zamanı geldikçe tarafımızdan yapılacak" diye konuştu.

HİZMETTE DEVAMLILIK ESASTIR
Akyazı da Acar ve Havza TSO üyelerine teşekkür ederek, "Hizmette devamlılık esastır. Bu bilinçle hareket eden başkanımızı ve yönetimini kutluyorum. Allah tüm hayırsever din kardeşlerimizin niyetlerini kabul etsin" ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası