Reklam
Samsun TSO Yönetim Kurulu faaliyetleri ibra edildi
Reklam

Samsun TSO Yönetim Kurulu faaliyetleri ibra edildi

Samsun TSO’nun Ocak ayı meclis toplantısında 2019 yılı yönetim kurulu faaliyetleri oy birliği ile ibra edildi. Toplantıda ayrıca, 2019 yılının faaliyet raporu ve kesin gelir-gider bilançosu da oy birliği ile kabul edildi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kendilerine verdikleri destekten dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.

30 Ocak 2020 - 10:07

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclisi, 2020 yılının ilk toplantısını Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,  iki toplantı arasında yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Konuşmasına Elazığ’da meydana gelen depremden duyduğu üzüntüyle başlayan Başkan Murzioğlu, “Geçtiğimiz Cuma akşamı hepimizin yakından takip ettiği üzere Elazığ Sivrice ilçesinde son 9 yılın en büyük depremi meydana geldi.  Samsun’da dahi hissettiğimiz bu sarsıntı en çok Elazığ ve Malatya’yı etkiledi.  Çok ciddi kayıplarımız var. Yaşanan bu acı hepimizin acısı. Orada yaşanan mağduriyeti gidermek yaraları sarmak hepimizin vazifesi, millet olmanın gereği. Depremin hemen ardından Samsun Oda ve Borsa Başkanlarımızla bir araya gelerek öncelik ihtiyaçları giderme noktasında karar aldık. Kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz ihtiyaçları pazartesi akşamı gönderdik. Dilerim son acımız olur. Elazığ’da, Malatya’da yaşayan kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

OY BİRLİĞİYLE ONAYLANDI

Murzioğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören ise, 2019 yılının 31 Aralık tarihi itibariyle gerçekleşen Oda’nın kesin gelir-gider bütçesiyle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Tören konuşmasında şunları söyledi: “Sizlerin de takdiri ile 2019 yılı bütçemizi 9 milyon 950 bin Türk Lirası olarak öngörmüştük. 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle; toplam gelirimiz 11.277.363,05 TL, toplam giderimiz 7.664.110,57 TL olarak gerçekleşmiştir. Gelir bütçemiz yüzde 113 oranında, gider bütçemiz ise yüzde 77 oranında gerçekleşmiştir. Gerçekleşen bütçe itibariyle oluşan gelir gider farkı olan 3 milyon 613 bin 252 lira 48 kuruş ve gider bütçemizin 7. faslında gözüken 665 bin 4 lira 71 kuruş Sabit Kıymet Gideri bilançonun aktifine ihtiyatlar hesabına aktarılmıştır. Başka bir ifadeyle 2019 yılı tasarrufumuz, 4 milyon 278 bin 257 lira 19 kuruş olarak kaydedilmiştir. Bütçemizin başarıyla gerçekleşmesi konusunda yönetim kurulumuza verdiğiniz desteklerden dolayı siz değerli meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. 2020 yılında da aynı başarıyı tekrarlayacağımız inancıyla hepinizi saygıyla selamlıyorum.

MURZİOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra ise, meclise sunulan 2019 yılının 31 Aralık tarihi itibariyle gerçekleşen Oda’nın kesin gelir-gider bütçesi ve Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi. Meclis ayrıca, yönetim kurulu 2019 yılı faaliyetlerini de oy birliği ile ibra etti.  Tekrar kürsüye gelen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür ederken, 2020 yılının Oda ve camia adına yeni başarılar getirmesini temenni etti.  Meclis, diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
Karaaslan uzaktan hasret giderdi
Karaaslan uzaktan hasret giderdi