Samsun TSO ihracatın gelişmesine katkı sunacak
Reklam

Samsun TSO ihracatın gelişmesine katkı sunacak

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Çekya ile dış ticaret hacmini geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Firmalara profesyonel ihracat danışmanlığını hizmeti vereceğiz” dedi

26 Haziran 2019 - 17:03
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Çekya ile dış ticaret hacmini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

GİRİŞİMCİLER AVRUPA'YA AÇILACAK
Çek Ticaret Odasının, Samsun TSO tarafından uygulanan AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi’ne ortak olduğunu belirten Murzioğlu, “Biz bu proje ile istihdam ve ihracat hedeflerine yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çekya ile dış ticaret hacmimizin geliştirilmesini hedefliyoruz. Bu hedefe yönelik olarak firmalarımızın uluslararasılaşmasına katkı verecek profesyonel ihracat danışmanlığını hizmeti vereceğiz. İstihdama yönelik olarak da 40 kişinin dış ticaret uzmanı olarak yetiştirilmesi hususunda eğitim gerçekleştireceğiz. Çekya’da iş dünyasını ulusal düzeyde temsil eden en büyük yapı olan proje ortağımız Çek Ticaret Odası ile işbirliği alt yapısı oluşturarak, Çekya ile işbirliği fırsatlarını değerlendireceğiz. Niyetimiz, temennimiz bu projeyle yereldeki girişimcilerimizin, Avrupa’ya açılmasına imkan sunmak” diye konuştu.

TEBRİK EDİYORUM
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) her yıl geleneksel olarak düzenlediği İlk 1000 İhracatçı Raporu’nun 17 Haziran’da açıklandığını hatırlatan Murzioğlu, “Ankete göre Samsun’dan dokuz firma yer aldı. Bu dokuz firmanın 2018 yılı toplam ihracatı 437 milyon 611 bin 905 dolar, Samsun’un toplam ihracatı ise 646 milyon 982 bin 200 olarak gerçekleşti. Ankette yer alan iki firma adının açıklanmasını istemedi. Bu onuru bizlere yaşatan tüm firmalarımız Yeşilyurt Demir Çelik, Sampa Otomotiv, Sürsan Su Ürünleri, Borsan Kablo, As Çelik, Özyılmaz Fındık ve Ulusoy Un’un yöneticilerini ve emekçilerini gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası
İlkadım Belediyesi’nde kadro değişikliği iddiası