Samsun TSO’dan e-ticaret programı
Reklam

Samsun TSO'dan e-ticaret programı

Samsun TSO tarafından 'Türkiye’de KOBİ’lerin Dijital Dönüşümü ve E-ihracat Fırsatları' programında konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, "e-ticaret ülke ekonomimiz için muazzam öneme sahip" dedi

13 Haziran 2019 - 15:14
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu ve n11.com iş birliği ile “Türkiye’de KOBİ’lerin Dijital Dönüşümü ve e-ihracat Fırsatları” konulu bilgilendirme semineri yapıldı.  Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen seminere TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Ayla, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Hızır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, n11 CEO'su Wong Yong jo ve n11.com iş ortağı Aykut Baskın katıldı. 

KATKI SUNMAK SAMSUN'A YAKIŞIR
n11.com'un Ceo'su Won Yong Yo'nun Samsun'da deneyimlerini paylaşmasını oldukça önemli gördüklerini de belirten Bayram, "Sayın Yong Samsun’da kendi ülkesinin dışında, tecrübelerini bizimle paylaşacak. E-ihracat’ı deneyimli bir ağızdan dinlemek, hepimiz için yol gösterici olacaktır. Kendisi 30 bin mağazası bulunan, eski kavramlarla algılayamayacağımız dünya çapında bir AVM’nin CEO’su. Yeni kavramlarla var olmayı bizimle paylaşacak. Samsun ülkemizin kurtuluşun başladığı öncü şehir. Yeni dünyada ülkemizin yükselişine de aynı aşkla katkı sunmak, Samsun’a yakışır. Samsun kendisine yakışanı yapar. Bu buluşmayı düzenleyen genç iş insanlarına, onların davetine icabet eden sayın Yong’a tekrar teşekkür ediyorum. Dünyayı saran ağa, Türkiye’den katacağımız çok hikaye var. Toplantımızın o hikayelere ilham vermesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

PAZARDAKİ ROLÜMÜZÜ PEKİŞTİRMELİYİZ
 TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Ayla, “Dijital ekonominin önemli bir boyutunu e-ticaret oluşturuyor. Elektronik alışverişe artan ilgi, firmaları satış ve pazarlama konusunda farklı stratejilere yönelmektedir. E-ticaret gerek ürettiği katma değer, gerek kayıtlı ekonomiyi büyütmesi gerekse Türkiye’nin küresel ticaret hacmini artıran yönüyle ülkemizde stratejik önemi giderek artan bir sektör. Kısacası tüm ticaret camiası olarak yeni nesil sistemlere ve bakış açılarına entegre olarak pazardaki rolümüzü pekiştirmeliyiz” diye konuştu.

DİJİTAL ÇAĞINDAYIZ
Ayla’dan sonra kürsüye gelen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Hızır, “İçinde bulunduğumuz çağ, bambaşka bir çağ. Bu çağ da üretmenin de tüketmenin de yolu dijitalden geçiyor. Ülkemizin bu değimi bir an önce yakalayabilmesinin dijital nesillere sahip nesiller ve şirketler yetiştirmekle mümkün olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIZ
Dijital yatırımlar ve e-ihracata yönelik yerli ve milli üretimin önemine dair çarpıcı mesajların verildiği seminerde konuşan İlhan Bayram, "Türkiye’de ticaretin dijitalleşmesi konusunda henüz yolun başındayız. Mevzuat, girişimcilik, teknoloji. Pek çok konuda yeni mesafe almaya başladık. E-ticaret ülke ekonomimiz için muazzam öneme sahip. Sonuç itibariyle biz, ekonomisinin temel direği ticaret olan bir ülkeyiz dedi.

GÜÇLÜ EKONOMİ, BÜYÜK TÜRKİYE
Yeni ticarette soyut ve somut bütün sınırların yeniden tanımlandığını belirten Genel Sekreter Bayram, "Tanımlanmak da zorunda. Çünkü internetle eski sınırların olmadığı yeni bir dünya kuruldu, kurulmaya devam ediyor. Yeni ve büyük Türkiye vizyonunu hayata geçirmemiz için ekonomimizin güçlü olması gerektiğini biliyor ve güçlü ekonomi için de üreten iş dünyasının oluşması gerektiğine inanıyoruz" diyer onuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü