Reklam
Samsun TSO’da bütçe 8 milyondan 9 milyona çıktı 
Reklam

Samsun TSO'da bütçe 8 milyondan 9 milyona çıktı 

Samsun TSO'da 2019 yılı tahmini bütçe 9 milyon 950 bin TL olarak kabul edildi. Böylece 2018 yılında 8 milyon olan bütçe 9 milyona çıktı

28 Aralık 2018 - 17:59

SAMSUN HABER - Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2019 yılı tahmini bütçesi 9 milyon 950 bin TL olarak TL olarak oy birliği ile kabul edildi. Böylece 2018 yılında 8 milyon olan bütçe 9 milyona çıktı. 2019 tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, gider bütçelerinin ise 6 milyon 757 bin 221 lira olarak gerçekleştirildiği kaydetti.

ALACAĞINIZI DA SİGORTALIYORSUNUZ
1 Ocak 2019 itibari ile devlet destekli alacaklar sigortası uygulamasına geçileceğini hatırlatan Murzioğlu, “Ayın biri itibari ile Kobilerin alacaklarını tahsil edecekler. 1 Ocak 2019 itibari ile devlet destekli alacaklar sigortası uygulamasına geçilecek. Yani siz alacağınıza karşı, bir expertiz yaptırarak ki bunlar sigortalar yapacak. Tabi devlet tarafından burada kurulan bir Halk Sigorta var. Rapora göre alacağınızı alamadığınız takdirde, tıpkı araçlar gibi alacağınızı da sigortalatıyorsunuz” dedi.

A SINIFI BELGEYE SAHİBİZ
Aralık ayı içersinde gerçekleştirilen icraatlar hakkında bilgi veren Murzioğlu, “Bildiğiniz üzere Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından yüksek standartta hizmet verebilmek için başlatılan bir uygulama olan akreditasyon sistemine dahil olan ilk odalardan bir tanesi olarak A sınıfı belgeye sahibiz. Bu ay içerisinde de belgeyi tekrar yeniledik. Yani bugün Chicago’daki bir oda hangi ölçekte ise biz de aynı ölçekte, A kalite de bir odayız” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET YORUMU
Asgari ücret artışı ile ilgile de konuşan Murzioğlu: “Asgari ücret bürüt 2 bin 500 lira yapın. İşçiye verebildiğiniz kadarını verin. Ama işveren olarak bizden 2 bin 5 yüz lira çıksın. Teklifinde bulunmuştuk. Siz 2 bin lira 2 bin yüz lira verin. Bizden de 4 yüz lira çıksın, 2 bin 5 yüz lira olsun. Ancak böyle çıkmadı. 2 bin 20 lira alıyor ve bizden çıkan da 3 bin 6 lira oldu. Burada devlet desteği 9 aydı. 12 aya çıkarıldı ki buda daha net değil” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çelebi: Art niyetli tarikatların ekmeğine yağ sürer
Çelebi: Art niyetli tarikatların ekmeğine yağ sürer
Samsun şehidini karşıladı
Samsun şehidini karşıladı