Reklam
Samsun TSO Başkanı Murzioğlu:  Odamızı siyasete alet etmeyin
Reklam

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu:  Odamızı siyasete alet etmeyin

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TSO meclisinde siyaset yapılmasını istemediğini belirterek, “Odamızı siyasete alet edecek konuşmalara bu mecliste yer yok” dedi

24 Temmuz 2019 - 17:18

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası temmuz ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. Faaliyet raporlarının okunduğu toplantıda, gündem dışı söz alan Samsun TSO meclis üyesi Metin Aktürk, ismini vermediği bir siyasetçiyle, dost meclisinde olduğunu söylediği bir konuşmayı kürsüde gündeme getirdi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise Aktürk’ün konuşmasının ardından, kürsüye çıkarak Samsun TSO Meclisi’ne siyasetin sokulmaması gerektiğini belirterek Aktürk’ü uyardı. 
HİÇ SİYASET YAPMADIM VE YAPMAYACAĞIM
Samsun TSO’da hiçbir zaman siyaset yapmadıklarını belirten Murzioğlu, “Bir dost meclisindeki konuşmanızı bu kürsüye taşıdınız. Geçmişte de yine bir siyasetçiyle yaptığınız konuşmayı orada kendisine cevap vermeyip bu kürsüye taşımıştınız. Bu yaptığınız bizi üzüyor. Oda siyasete alet ediliyor gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ancak bizi temsilen katıldığınız bir toplantıda size karşı yapılan bir tavır olduğu zaman bunu bu kürsüden anlatabilirsiniz.  Dost meclisindeki konuşmalarınız bu kürsüye taşımayın. Burada tabi ki sadece ekonomi konuşmayacağız. İstediğiniz her şeyi bu kürsüden söyleyebilirsiniz. Ancak kendi aranızdaki bir çekişmenizi bu kürsüye alet edilmesini ben başkan olarak sevmiyor ve istemiyorum. Bunun bütün okları bana geliyor. Bunun altında ben eziliyorum. Ben siyasetçi değilim. Hiç siyaset yapmadım, yapmayacağım” diye konuştu.
BAYRAM TATİLİ UZAMASIN
Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Murzioğlu, işveren olarak bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını istemediklerini söyledi. Murzioğlu, “Tatil kaç günse o kadar olmalı. Bayram tatillerinin uzatılması iş verinin üstüne yük bindiriyor. Zaten işler durgun bir de tatiller araya girdi mi hiç olmuyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
Samsun Haber - AK Parti'de 4 ilçe başkanı görevden alındı
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek
AK Parti'de 3 ilçe başkanı için karar verilecek