Reklam
  • Reklam
Samsun TEM şubesi 45 öğrenciyi kampa gönderdi
Reklam

Samsun TEM şubesi 45 öğrenciyi kampa gönderdi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen "Genç Adımlar Kampa" projesi kapsamında 45 kız öğrenciyi Kırşehir'e gönderdi.

07 Nisan 2018 - 10:45
Reklam

İl Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen uğurlama törenine Emniyet Müdür Yardımcısı Faruk Demir, Terörle Mücadele Şubesi Müdürü Mustafa Rauf Akgün, çalışanlar, öğrenci ve veliler katıldı.

Otobüse bindirilen öğrenciler, 06-09 Nisan 2018 tarihleri arasında Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampına uğurlandı.

Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından "Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri" kapsamında terör örgütlerinin eleman kazanımların engellenebilmesi için okul çağlarından itibaren gençlerin terörden korunması, terör ve terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı farkındalık oluşturularak bilinçlendirilmeleri, şiddete varan aşırılıkların önlenmesi ve terör örgütlerinin propagandalarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler yapıldığı belirtildi.

Yapılan faaliyetlerle Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen öğrencilerin bir araya getirilerek ortak yaşama kültürünün kazandırılması ve ön yargıların kırılmasının amaçlandığı kaydedildi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaaslan:  Erdoğan'ın katıldığı her miting çok görkemli
Karaaslan: Erdoğan'ın katıldığı her miting çok görkemli
Bakan Kurum Samsun'a geliyor
Bakan Kurum Samsun'a geliyor