google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açıyor

Samsun Tarım Fuarı 5. kez kapılarını açıyor

TÜYAP Samsun Tarım Fuarı, 25 Eylül (yarın) 5. kez kapılarını açıyor. Fuarda,  modern tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojilerin ziyaretçilere tanıtılacak

24 Eylül 2019 - 15:35

SAMSUN HABER - TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 25 - 29 Eylül 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 
 
YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN ZİYARETÇİ AKINI
Fuar hakkında bilgi veren TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, "Geçtiğimiz yıl yurtiçinden ve yurtdışından 50 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladık. TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nda, modern tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojilerin ziyaretçilere topluca tanıtılmasını hedefliyoruz.  Fuarımızda sektör temsilcileri ile tarım profesyonelleri bir araya getirerek, bölgenin ekonomisine katkı sağlanıyoruz. Başta Samsun olmak üzere, ülkenin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler, sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri inceleme imkanı bulurken, yeni iş bağlantılarına da imza atıyor. Yükselen bir grafik gösteren fuarımızda, bu sene TÜYAP'ın yurt dışı ofisleri, Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde yapılan etkili tanıtımlar ile Romanya, Cezayir, Irak, Sudan, Lübnan, Uganda ve Bulgaristan'dan yabancı alım heyetleri ağırlayacağız. Yabancı ziyaretçiler ile katılımcı firmalara görüşme ortamı hazırlanarak önemli ticari anlaşmaların alt yapısı oluşturuluyoruz. Fuarımızda, yurt dışı alım heyetleri ile yapılan görüşmeler sayesinde, katılımcı firmaların yurt dışına açılmaları hedefleniyor" dedi.

FUARIN ONUR KONUĞU VEZİRKÖPRÜ
 25 - 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda, Vezirköprü ilçesi bu yıl fuarın onur konuğu olacak. Fuarda Vezirköprü’nün tarımsal ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra Vezirköprü'ye özgü ikramlar da ziyaretçilere tattırılacak. Fuarda ayrıca 25 Eylül Çarşamba günü saat 14:00 'te Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak'ın da katılımı ile Kenevir Yetiştiriciliği paneli de gerçekleştirilerek, ilçenin tarım potansiyeli hakkında ziyaretçilere bilgiler sunulacak. 
Girişin ücretsiz olduğu TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı;  25 - 28 Eylül tarihlerinde 10.00 ila 20.00 saatleri arasında, 29 Eylül Pazar günü ise 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt iddialı konuştu
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt...
samsun haber - Altında rekor artış 
samsun haber - Altında rekor artış