Reklam
Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneği açıldı
Reklam

Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneği açıldı

Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği'nin açılışında konuşan Başkan Necattin Demirtaş, "Kentimizin değerlerine sahip çıkarak, hemşehri dernekleriyle ortak hareket ediyoruz" dedi

18 Ocak 2020 - 16:52

SAMSUN HABER - Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği yoğun katılımla hizmete açıldı. Pazar Mahallesi Necati Efendi Sokak'ta açılan Şalpazarı Ağasarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği'nin açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katılıdı.

ÇOLAK'TAN TEŞEKKÜR
Dernek hakkında bilgi veren Başkan Metin Çolak, "Derneğimizin amacı şehrimizde yaşayan hemşehrilerimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaları, yöreye has gelenek, görenek, örf ve adetleri canlı tutarak gelecek nesillere aktarılması, değerlere sahip çıkarak sivil toplum faaliyetlerini icra etmektir. Bu kapsamda faaliyetlerini sürdürecek derneğimize katkı koyan, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bu vesile ile kardeşlik bağları ile güçlendireceğimiz ve değer katacağımız derneğimiz merkezi hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

HEDEFİMİZ ORTAK HAREKET ETMEK
Hemşehri derneklerinin önemine değinen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kentlerin oluşmasında en büyük etkenlerden birisi insan kültürüdür. İnsan, aidiyet duygusuyla yaşadığı kentin kültürünü benimsemeli, onu her zaman korumalı ve değerlerine sahip çıkmalıdır. Hemşehri dernekleri de bölge sakinlerinin bir araya gelerek aidiyet duygusu üzerine oluşturdukları ve bölgenin çıkarını göz önünde tutarak çeşitli işbirliğinin oluşturulduğu sivil toplum örgütleridir. Yaşadığımız kentin değerlerine sahip çıkarak, bu değerleri geleceğe taşımayı amaçlayan hemşehri dernekleriyle ortak hareket etmeyi kendimize hedef bildik. İlkadım ilçemizde hizmet verecek olan derneğin şehrimize hayırlı, uğurlu olması diliyorum” dedi.

DERNEKLERİN YANINDAYIZ
İlçe için derneklerin katkılarının çok önemli olduğunu kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Dernekçilik zor ve meşakkatli bir iş. Hemşerilerimizin birlik ve beraberliği için çıkmış olduğunuz bu yolda sizlere başarılar diliyorum. Bizler şehrimizde hizmet veren tüm derneklerimizin her zaman yanındayız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı