Samsun Sağlık Müdürlüğü korkunç iddiayı yalanladı
Reklam

Samsun Sağlık Müdürlüğü korkunç iddiayı yalanladı

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Samsun'da hamburgercide çalışan bir kişinin onlarca insana Korona virüs enfekte ettiği iddialarını yalanladı. Müdürlük, "İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır" dedi

28 Mart 2020 - 13:46

SAMSUN HABER - Prof. Dr. Mustafa Çetiner, CNN Türk'te yayınlanan  Akıl Çemberi adlı programında Samsun'da hamburgercide çalışan bir kişinin, Umre'den gelen dedesinden kaptığı Korona virüsü onlarca kişiye bulaştırdığını iddia etmişti. 
İLİMİZDE BÖYLE BİR DURUM YAŞANMADI
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ise Çetiner'in açıklamalarını yalanladı. İl Müdürlüğü'nden yapılan açıkalamada, "Sosyal Medyada ve bazı haber sitelerinde yayınlanan 'Samsun'da süper bulaştırıcı var' başlıklı haber doğru değildir. İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen, resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim" ifadeleri kullanıldı. 
ÇETİNER NE DEMİŞTİ
Çetiner yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Samsun'da süper bir bulaştırıcı vardı. Dedesi umreden geliyor, ondan kapıyor. Bir alışveriş merkezinde çok işlek bir hamburgercide çalışan bu çocuk çocuk onlarca insanı enfekte etti" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor