google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun KYK 40 ilden eğitimci, aileleriyle birlikte ağırladı
Reklam

Samsun KYK 40 ilden eğitimci, aileleriyle birlikte ağırladı

Türkiye genelinde 40 ilden 372 'İl Eğitim' ve 'Yurt Eğitim' sorumlusu, KYK Samsun İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde düzenlenen eğitim seminerine katıldı. Aileleriyle birlikte yaklaşık 600 kişi, 4 gün boyunca Samsun'da unutulmaz anlar yaşadı

23 Temmuz 2019 - 15:32

SAMSUN HABER - Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün beslenme ve barınma hizmetlerinin yanı sıra eğitimde alanında da kalite standartlarını artırmak amacıyla başlattığı 'Eğitim Seferberliği' sürüyor. Bu kapsamda, Türkiye genelinde 40 ilden 372 'İl Eğitim' ve 'Yurt Eğitim' sorumlusu, KYK Samsun İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde düzenlenen Eğitim Semineri'ne katıldı. 

MÜNEVVER AYAŞLI'DA EĞİTİM GÜNLERİ
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü içerisindeki Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu'da 16-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim programı, Eğitim Dairesi Başkanı Oktay Mahşer'in KYK’nın eğitim vizyonu üzerinde durduğu açılış sunumu ile başladı. Eğitimci - Yazar Ali Erkan Kavaklı’nın  'Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitimin İnsan Üzerindeki Etkisi' konulu sunumu ise eğitimcilerden büyük ilgi gördü.

EĞİTİM, ERDEM VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, 'Eğitim ve Öğretimde Temel Erdemler' başlıklı sunumda genç eğitimcilerin dikkatlerini 'Eğitim ve Erdem' ilişkisine çekti. Eğitimci Yazar İsmail Acarkan ise katılımcılara insanların mizaç analizini içeren 'Enneagram Eğitimi' verdi. Aynı eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. Eğitimler, 2 ve 3'üncü günlerinde de Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli Murat Paydar ve Cemalettin Parıltı tarafından gerçekleştiriler 'Bağımlılıkla Mücadele' sunumlarıyla devam etti.

KAPANIŞ, GENEL MÜDÜR ER'DEN
Kurs ve atölyeler, din ve değerler, sportif faaliyetler ve gönüllülük konularında yapılan çalıştayların da gerçekleştirildiği semirlerde KYK Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir’in katılımıyla istişare toplantısı da yapıldı. İl Eğitim Koordinatörleri ve Yurt Eğitim Sorumluları Eğitimi, KYK Genel Müdürü Recep Ali Er'in konuşması ve katılım belgesi takdimi ile sona erdi.

SAMSUN'A HAYRAN KALDILAR
Samsun'a aileleriyle birlikte gelen il ve yurt eğitim sorumluları, yine KYK Samsun İl Müdürlüğü'nün misafirliğinde Samsun'un tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatını buldu. Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle Samsun'u gezen konuklar özellikle Panorama Müzesi, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı gibi Kurtuluş Mücadelesi'ni yaşatan mekanlara hayran kaldı. Sahil turu yapan ve Amisos Tepesi gibi turistik yerleri de görme fırsatını bulan konuklar, Vezirköprü İlçesi'nde de unutulmaz bir güne imza attı. Konuklar burada Büyükşehir Belediyesi'ne ait tekne ile Kanyon turuna çıkarken ilçenin doğal ortamında piknik keyfi de yaptı.

İSMAİL KASAPOĞLUN'DAN TEŞEKKÜR
Eğitim programlarına ev sahipliği yapmanın mutluluğu ve onurunu yaşadıklarını belirten KYK Samsun İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, "Bu yıl Kurtuluş Mücadelesi'nin başlangıcının 100'üncü Yılı nedeniyle tüm gözlerin çevrili olduğu Samsun'umuzda bir büyük organizasyonu daha geride bıraktık. Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış binlerce yurtta görevli eğitim sorumlularımızı aileleriyle birlikte 4 gün boyunca ağırladık. Her yönüyle faydalı bir eğitim sürecini geride bıraktık. Kusursuz organizasyona imza atan tüm mesai arkadaşlarıma, ayrıca konuklarımıza güzel şehrimizin gezilmesi ve tanıtılmasındaki katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediyemiz'e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı