google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - TOKİ Samsun’da arsa satışına çıkıyor

Samsun Haber - TOKİ Samsun'da arsa satışına çıkıyor

SAMSUN HABER - TOKİ, Samsun dahil 22 ilde yer alan toplam 170 arsayı satışa çıkarıyor. 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek müzayede konut alanından eğitim alanına kadar birçok farklı vasıfta arsa seçeneği bulunuyor

08 Temmuz 2020 - 13:34

SAMSUN HABER - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Samsun,  Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Siirt, Şırnak ve Tekirdağ'da yer alan 170 arsayı satışa sunuyor. Toplam, 2.786.120 metrekare olarak belirlenene arsalar konut alanı, özel eğitim alanı, kültürel tesis alanı, ticaret alanı, rekreasyon alanı, dini tesis alanı, pazar alanı, çorak arsa, tarım alanı, eğitim alanı ve sosyal-kültürel tesis alanı niteliklerine sahip durumda.

EN DÜŞÜĞÜ 10 BİN TL DEĞERİNDE

Satışa konu arsaların en düşük fiyata sahip olanı Ankara'da. Bu arsanın toplam alanı 867 metrekare. Bala'da yer alan arsa konut alanı niteliğine sahip ve toplam fiyatı 10 bin 404 TL. İstanbul'da yer alan arsalar arasında en düşük fiyata sahip olan ise Büyükçekmece'de bir plansız alan. 3.572 metrekare alana sahip arsanın toplam satış bedeli ise 571 bin 512 TL.
İSTEYEN İNTERNET ÜZERİNDEN DE TEKLİF VERİLEBİLECEK
Muhammen bedeli yaklaşık 1 milyar 79 milyon 258 bin 438 TL olan arsaların satış ve kiralaması açık arttırma yöntemi ile gerçekleştirilecek. Söz konusu müzayede 9 Temmuz tarihinde saat 13:30’da Bilkent Otel Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda düzenlenecek. Ayrıca isteyenler internet üzerinden de canlı yayında teklif verebilecek.
Kaynak: Hürriyet

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi