Samsun Haber - Tekstil Kent’te İmzalar Atıldı 
Reklam

Samsun Haber - Tekstil Kent'te İmzalar Atıldı 

Çarşamba Belediye Başkanı Doğan, Tekstil Kent Projesi'nde imzaların atıldığını belirterek, "Milletvekilimiz Fuat Köktaş sayesinde, bölgemize 50 milyon liralık yatırım geliyor "dedi

15 Ocak 2020 - 13:13

SAMSUN HABER - Samsun'un Çarşamba ilçesine kurulacak olan Tekstil Kent Projesi ile ilgili ilk önemli adım atıldı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Beyyenice Mahallesi'ne 94 bin metrekarelik alana kurulacak olan Tekstil Kent Projesi'nde 13 yatırımcı ile sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstil Kent Projesi ile 3 ila 5 bin kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti. Doğan, AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'ın üstün gayretleriyle bölgeye 50 milyon liralık yatırım geldiğini ifade etti.

2021 NİSAN AYINDA İŞLETMELER FAALİYETTE 
Birkaç gün önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 94 bin metrekarelik Tekstil Kent Proje sahasının devrini aldıklarını açıklayan Başkan Doğan, "İhaleleri düzenledik. 13 yatırımcımız ile sözleşme imzaladık. Yatırımcılarımız, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) yüzde 55 hibe desteği alarak, yüzde 45 öz kaynakları ile bu yatırımları yapacaklar. Allah nasip ederse nisan ayında temel atmayı düşünüyoruz. 2021 yılı Nisan ayında işletmeler, faaliyetlerine başlayacak inşallah” diye konuştu.

DOĞAN'DAN KÖKTAŞ'A TEŞEKKÜR 
Tekstil Kent Projesi'nin Çarşamba İlçesi için çok önemli olduğunu belirten Başkan Doğan, "Proje sahamız Şeker Fabrikası'nın 600 metre ilerisine kurulacak. Burada ilk etapta 3 bin istihdam sağlanacak. İstihdam rakamının 5 bine çıkmasını hedefliyoruz. Toplam yatırım miktarı 50 milyon lira. Burada her firma için 2 bin 500 ila 4 bin 500 metrekare kapalı alanı olacak şekilde alan ayırdık. Ayrıca firmalara 2 bin metrekare açık alanda sosyal donatı alanı olarak tahsis edeceğiz. Proje kapsamında kreşte olacak. 8 aylık bir çalışmada sonuç aldık. Çarşamba'nın kendi markasını üretme anlamında bir çalışmada olacak. Burada AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'a çok teşekkür ediyorum.  Kendisi büyük katkı sundu" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu