google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Samsun’da memurlardan bütçe tepkisi
Reklam

Samsun Haber - Samsun’da memurlardan bütçe tepkisi

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu, 2020 yılı bütçe tasarısını kabul etmediklerini belirterek, “Tasarı bu hali ile komisyondan geçerse, memurun idam fermanı imzalanmış olacak” dedi

12 Kasım 2019 - 14:33

SAMSUN HABER - Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği, 2020 yılı merkezi yönetim bütçe tasarısı hakkında basın açıklaması yaptı. Çiftlik Postanesi’nin önünde eylem yapan Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri, 2020 yılı bütçe tasarısına karşı olduklarını söyledi.
2020 ZOR GEÇECEK
Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu bütçenin kabul olması halinde 2020 yılının tüm vatandaşlar için zor geçeceğini belirterek, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bu bütçe ile 2020 yılının, başta kamu çalışanları olmak üzere, tüm vatandaşlarımız için geçmiş yıllardan daha zor geçeceği ortaya çıkmıştır” diye konuştu.
MAAŞLARA DÜZELTME EKLEMELİLER
Tanrıkulu açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu bütçe ile vatandaşlarımızdan toplanan vergilerin arttırıldığı, sağlık harcamalarında katılım paylarının, ilca bedellerinin ve tedavi giderlerinin büyük bölümünün vatandaşlarımızın cebinden çıkacağı, memur ve emeklinin yoksulluğa mahkum edileceği, yaşamın biraz daha zorlaşacağı bir yıla daha başlayacağız. Bu durumu Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değil. 2020 yılı merkezi yönetim bütçe tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon’unda görüşülüyor. Eğer tasarı bu hali ile komisyondan geçerse bir daha değiştirilmesi mümkün değil. Eğer komisyon tasarıyı bu hali ile onaylarsa memurun idam fermanını imzalamış olacak. Bu nedenle tasarıya memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır.”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP
Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilciliği üyeleri basın açıklamasının ardından konu ile ilgili hazırladıkları mektupları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve siyasi partilerin grup başkanvekillerine gönderdiler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları