google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Samsun’da kitap çetesi iş başında

Samsun Haber - Samsun'da kitap çetesi iş başında

Samsun'da bazı kişilerin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün adını kullanarak, bilgilerine ulaştıkları lise öğrencilerinin ailelerine ek ders adı altında kitap satmaya çalışıp, dolandırıcılık yaptığı iddia edildi

09 Ocak 2020 - 17:45

SAMSUN HABER - Samsun'da bazı kişilerin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün adını kullanarak bilgilerine ulaştıkları lise öğrencilerinin ailelerine ek ders adı altında kitap satmaya çalışıp, dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Konuyla ilgili olarak Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, öğrencilere ek ders kitabı satmak gibi bir uygulamalarının olmadıklarını belirterek, velileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA
Samsun'da bazı lise öğrencilerinin bilgilerine ulaşan kişilerin, telefonla ailelere ulaşarak, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün adını kullanıp, öğrencilere hediyelerle birlikte ek ders kitabı vereceklerini söyledikleri, velileri ücretsiz ek ders kitabı sözleriyle kandırmaya çalışan dolandırıcıların, yüz yüze görüşme talep ederek, velileri yeni kitaplarla sözleşme imzalamaya ikna edip dolandırdıkları iddia edildi.

MÜDÜR VELİLERİ UYARDI

Ek ders kitabı konusunda bilgisine başvurduğumuz Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, hiçbir şekilde, herhangi bir kitap satışı gibi bir uygulamalarının olmadığını belirterek, velilerden bu kişilere itibar etmemelerini istedi.

BU KİŞİLERE İTİBAR ETMEYİN

Esen yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, velilerimizin aranarak veya evlerine gidilerek kitap satışı yapmak isteyen kişilerin olduğu yönünde bilgiler ulaşmıştır. Müdürlüğümüz tarafından sadece Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği ders kitapları dağıtımı, ücretsiz olarak eğitim öğretim yılı başında yapılmıştır. Bunun dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün her hangi bir kitap dağıtımı ve kitap önermesi söz konusu değildir. Aksini iddia eden kişilere itibar etmeyiniz. Velilerimizi bu konuda uyarıyoruz" dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  Türkiye'de 68 ilde karantina tedbirleri uygulanıyor
samsun haber - Türkiye'de 68 ilde karantina tedbirleri uygulanıyor
samsun haber - Samsun'da meclis üyesine kurşun yağmuru
samsun haber - Samsun'da meclis üyesine kurşun yağmuru