google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Samsun’da hasta yakını doktora saldırdı
Reklam

Samsun Haber - Samsun’da hasta yakını doktora saldırdı

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, OMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde asistan hekim Dr. Gökhan Gök’ün hasta yakını tarafından saldırıya uğradığını söyledi

29 Kasım 2019 - 10:36

SAMSUN HABER - Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, neredeyse her gün hekimlere fiili ve sözlü şiddet haberleri aldıklarını belirterek, OMÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümünde asistan hekim olan Dr. Gökhan Gök hem sözlü hem de fiili saldırıya uğradığını açıkladı.

HASTA YAKINI SALDIRDI

Randevusu olmayan bir hasta yakınının doktora saldırdığını kaydeden Erkan, “Diğer hastalar muayene olurken sonuç göstermek için ısrar etmiş, diğer hastaların muayeneleri devam ettiği için beklemesi söylenmiş, ancak hasta yakını zorla odaya girerek doktora hakaret etmiş ve doktoru darp etmiştir.  Daha önceki gün başka bir ilimizde meydana gelen benzeri bir olayda kimliği olmayan hastanın kaydı yapılmadığı için hasta yakını doktora ağıza alınmayacak küfürler etmiş, kapıyı kırmıştı. Bu şiddetin birçok sebebi olsa da en önemli sebebi idarecilerin, siyasetçilerin ve Sağlık Bakanlığı’nın duyarsızlığıdır. Bütün bu duyarsızlıklara karşın biz sağlıkta şiddeti asla kanıksamayacağız. Demokratik ve hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Hekimliğin değersizleştirilmesine, sistemden kaynaklı bozukluklar nedeniyle halkla karşı karşıya getirilmesine müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

TABİP ODASI’NDAN KINAMA

Saldırı kınadıklarını söyleyen Erkan, “Doktor arkadaşımıza karşı yapılan çirkin saldırıyı kınıyor ve saldırganın hak ettiği cezayı alacağını umuyoruz. Samsun Tabip Odası olarak olayı yakından takip edip müdahil olduğumuzu ve hukuk başta olmak üzere her konuda meslektaşımızın yanında olduğumuzu ve olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları