Reklam
Samsun Haber - Samsun’da çocukların yüzünü güldüren proje
Reklam

Samsun Haber - Samsun'da çocukların yüzünü güldüren proje

Samsun'da Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında gerçekleştirilen Eğitimde Birlikteyiz şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi

02 Aralık 2019 - 14:23

SAMSUN HABER - Samsun'da AB ve UNİCEF destekli Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında gerçekleştirilen Eğitimde Birlikteyiz şenliğine 750 çocuk katıldı.Canik Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi. Proje kapsamında çocukların birlikte nitelikli zaman geçirmesi ve kapsayıcılık açısından birbirlerine kaynaşması sağlandı.
Şenliğin açılışına Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yunus Derekaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ETKİNLİKLERLE DOLU BİR GÜN 
Şenlikte  çocukların ilgi ve istekleri dikkate alınarak önceden belirlenen etkinlikler kapsamında hazırlanan 6 öğretim ve uygulamalı sanat atölyesi, 2 oyun parkuru, 2 tırmanma duvarı uygulaması, geleneksel çocuk oyunları atölyesi, balon eğlence uygulaması, şişme oyun parkları, Türk kahramanları (Nasrettin Hoca ve Keloğlan Kostüm Uygulaması) alanlarında çocuklar eğlenceli vakit geçirdi. Etkinlikler formatör ve gönüllü öğretmenlerin yardımıyla gerçekleştirildi.

MASKOT KANKA İLE TANIŞTILAR
 Şenlikte ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destek Polisleri Maskot Kanka ile çocuklarla eğlendirirken, çocukların güvenliği konulu broşür ve Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından veliler ile çocuklara 750 adet defne fidanı dağıtıldı.

 

2019/12/2019-12-02-15-21-32.jpg
2019/12/2019-12-02-15-21-40.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine bağışladı
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine...