Samsun Haber - Samsun’da 263 bin öğrenci karne aldı
Reklam

Samsun Haber - Samsun'da 263 bin öğrenci karne aldı

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Bugün Samsun'da bin 175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne aldı. Samsun kamu, özel okullarımız ve 2 üniversitesi ile bir eğitim kentidir" dedi

17 Ocak 2020 - 17:48

SAMSUN HABER - 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminin sona erdi. Samsun'da bugün, 175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne aldı. 
Samsun Valisi Osman Kaymak,  İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. 

HER ŞEY SİZLERİN ELİNDE 
Karne töreninde konuşan Vali Osman Kaymak, "Eğitimimizin en temel taşlarından biri öğretmenlerimizdir. Çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ülkemizi ve geleceğimizi önemsiyoruz. Çocuklarımızın okullarında kaliteli eğitim almalarını ve iyi bir insan olarak geleceğe hazırlanmalarını çok önemsiyoruz. Her şey sizlerin elindedir. Bizler için öğretmenler çok kıymetli ve değerlidir. Bugün Samsun'da bin 175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne alacaktır. Samsun kamu, özel okullarımız ve 2 üniversitesi ile bir eğitim kentidir. Devletimiz gerekli altyapıları oluşturarak bu sene sonunda inşallah bütün okullarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçecektir"diye konuştu.

2023 EĞİTİM VİZYONU ÇOK ANLAMLI HEDEFLER ÇİZİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocuklara tatilde ödev yerine aileleri ile vakit geçireceği görevler verildiğini ifade eden Kaymak, "Milli Eğitim Bakanlığımız ‘2023 Eğitim Vizyonu’ bizler için çok anlamlı ve çok güzel hedefler çiziyor. Bunların arasında, toplanın çocuklar yoğurt mayalıyoruz, sil süpür parlat, evi temizlemek yetmez sizi sokağa alalım, Türkiye haritası çiziyorum ve ellerimiz konuşsun gibi eğlenceli görevler yer almaktadır. İşin büyük kısmı siz öğretmenlerimizdir. Arkadaşlar tek bir fert dahi feda edilemeyecek kadar kıymetlidir. İnsan Allah’ü Teâlâ’nın yarattığı en kıymetli varlıktır. Hepsine sahip çıkmak ve hayata kazandırmak zorundayız. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ilelebet savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için cefakarca çalışan ve bugünlere gelmemizi sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KARNELER DAĞITILDI
Konuşmaların ardından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okula başlayan 1-A, 1-B ve 1-C sınıfındaki minik öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer protokol üyeleri, birlikte öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıttı.

Karne törenine ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu