google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
samsun haber - Milletvekili Köktaş’tan Cumhurbaşkanı...

samsun haber - Milletvekili Köktaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  "Açıklanan fiyat ve destekler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Fındık üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

28 Temmuz 2020 - 16:29

SAMSUN HABER - Fındık Bölgesi Milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ortak basın toplantısı düzenledi. TBMM Fındık Çalışma Grubu'nda yer alan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükran sundukları belirterek, fındık üreticisinin her zaman yanında olduklarını söyledi. 

FİYAT VE DESTEK İÇİN TEŞEKKÜRLER
Fındık üretilen Samsun, Giresun, Trabzon, Ordu, Düzce, Zonguldak, Bolu, Sakarya ve Kocaeli illerinin milletvekilleri olarak yapılan ortak basın açıklaması yaptıklarını kaydeden Köktaş, "Fındık üreticilerimizin sorunlarını ve çözüm yollarını tespit edip ilgili ve yetkili kurumlara ulaştırmak amacıyla TBMM bünyesinde oluşturduğumuz TBMM Fındık Çalışma Grubu adına huzurlarınızdayız. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün, 2020 yılı fındık müdahale alım fiyatlarını açıkladı. Fiyatlar, 50 randıman Giresun kalite kabuklu fındık için 22.5 lira, 50 randıman Levant kalite kabuklu fındık için ise 22 lira olarak belirlendi. Bu fiyatlara mazot, gübre, tarım sigortası, organik tarım ve alan bazlı destekler de ilave edildiğinde kilogram fiyatları 25 TL ile 25,5 TL’ye ulaşmaktadır. TBMM Fındık Çalışma Grubu olarak açıklanan fiyat ve destekler için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanımız. Teşekkürler Sayın Tarım ve Orman Bakanımız."
ÇİFTE BAYRAM YAŞANIYOR
Fındık üreticisinin çifte bayram yaşadığını kaydeden Köktaş,  "Hükümetimiz her yıl olduğu gibi bu sene de beklentileri karşılamış, gereğini yapmıştır. Fındık üreticilerimiz, açıklanan fiyattan çok memnundur ve adeta çifte bayram sevincini yaşamaktadır. Şimdi sıra üreticimizdedir. Üreticimiz de; Fındığı erkenden, yani tam olarak olgunlaşmadan toplamayarak, İyi kurutarak, Mecbur kalmadıkça emanete vermeyerek fındığına sahip çıkmalı, ve açıklanan fiyatların üzerinde bir fiyatla ürününü değerlendirmelidir. Böylece fındıktan hem üreticimiz, hem de Türkiye kazançlı çıkacaktır. Bir kere daha; Fındık üretilen illerin milletvekilleri olarak üreticilerimize her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve Fındık Çalışma Grubu’nu oluşturan kıymetli milletvekili arkadaşlarıma ve sahada alım sürecini yürüten ve yürütecek olan TMO çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fındık üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Açıklanan fındık fiyatlarının ülkemize, üreticilerimize, fındık sanayicilerimize ve ihracatçılarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyor, Hepinizi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler yasaklandı
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler...
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs toplantısı yaptı
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs...