Reklam
Samsun Haber - Karaaslan: İstişare siyasetimizin merkezinde
Reklam

Samsun Haber - Karaaslan: İstişare siyasetimizin merkezinde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Canik İlçesi'ndeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Karaaslan, istişareyi ve ulaşılabilir olmayı siyasetlerinin merkezine aldıklarını söyledi

02 Kasım 2019 - 17:17 - Güncelleme: 02 Kasım 2019 - 23:18

SAMSUN HABER - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun programı kapsamında Canik İlçesi'nde mahalle muhtarları ile kahvaltı programında bir araya geldi.
Programda muhtarlara hitap eden Karaaslan, “Mahallelerimizin sesi olan muhtarlarımıza kulağını tıkayan, muhtarlarımızı görmezden gelen bir anlayışın başarılı olma şansı yoktur. Mahalledeki fakir fukaranın, garip gurebanın ihtiyacını bilen, mahallesinin beklenti ve taleplerini diğer yöneticilere aktaran muhtarlarımız, hizmetlerin ulaşmasında çok etkili bir noktada durmaktadır” dedi.

TÜM MESAİMİZİ ŞEHRİMİZE AYIRIYORUZ
İstişareyi ve ulaşılabilir olmayı siyasetlerinin merkezine aldıklarını ifade eden Karaaslan, “Geçtiğimiz 4,5 yıllık süreçteki seçim dönemlerinde muhtarlarımızla sıkı irtibat içinde olduk, görüşlerini aldık. Siyasetimizin merkezinde istişare ve ulaşılabilir olmak var. Bu ikisi olmayınca diğer halkalar anlamsızlaşır. Yoğun geçen seçim sürecinin ardından şimdi önümüzde 4 yıldan fazla seçimsiz, hizmetlerle geçecek bir dönem var. Bu zaman diliminde biz milletvekillerine düşen, milletin vekili olma sorumluluğuyla tüm vatandaşlarımızın temsilini sağlamaktır. Bizler mecliste ve genel merkezimizde, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle yoğun bir çalışma temposunun içinde, tüm mesaimizi şehrimiz ve ülkemize ayırıyor, vatandaşlarımızın geleceği için büyük gayret ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

VERİMLİ BİR ÇALIŞMA TAKVİMİ HAZIRLADIK
Samsun Milletvekilleri olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ile son derece verimli bir çalışma takvimi oluşturduklarını ifade eden Karaaslan, “Oluşturduğumuz çalışma takvimiyle önümüzdeki dönemi kısa, orta ve uzun vadeli olarak planladık. Bu noktada öncelikle, şehrimizin ihtiyaç duyduğu konuları görüşmek üzere heyet olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’u ziyaret ettik. İçtenlikle söylüyorum ki toplantının konularını masaya koyduğumuzda Canik’in meseleleri masada çok önemli bir yer tutuyordu. Canik, şehrin merkezinde olmasına rağmen önemli eksikleri ve ihtiyaçları var. Bu dönemde el birliğiyle bu ihtiyaçları gidereceğiz. Canik’in kentsel dönüşümle ilgili bir talebi var. İnsanlarımızın sağlıklı koşullarda yaşama talebi var. Bakanlığımızla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonunda kentsel dönüşümü Canik’te ve il genelinde hayata geçirmeye başladık. Son 17 yılda Samsun’da pek çok yatırım ve projeyi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Gençlerimizin sosyal aktivite, spor, kültür, sanat ve eğitime daha kolay ulaşabilmeleri için hızlı bir seferberlik başlatmak durumundayız. İstihdam ve iş olanaklarının daha da artmasıyla Canik’in, konumuna uygun bir yapılanmaya girmesini hedefliyoruz” dedi.

CANİK İÇİN ÇEKİM MERKEZİ
Samsun Millet Bahçesi’nin Canik için bir çekim merkezi olacağını sözlerine ekleyen Karaaslan açıklamalarına şöyle devam etti: “Millet Bahçesi’ni tanımlarken bahçe deyip geçmemek lazım.  Cumhurbaşkanımız’ın son dönemde şehirlerimize ilişkin ortaya koyduğu en önemli projelerden biri Samsun’un Canik İlçesi'nde gerçekleşmekte. Bu, aynı zamanda ilçemizi bir çekim merkezi haline getirecek."

2019/11/2019-11-02-17-52-46.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun şehidini karşıladı
Samsun şehidini karşıladı
Başkan Aksu'dan çiftçiye müjde
Başkan Aksu'dan çiftçiye müjde