Samsun Haber - İlkadım Kadın Koordinayon Merkezi 3 ailenin...
Reklam

Samsun Haber - İlkadım Kadın Koordinayon Merkezi 3 ailenin yüzünü güldürdü

İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, aynı anda 3 ailenin yüzünü güldürdü. Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, "Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın destekleri ile ilçemizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini göstereceğiz’’ dedi

26 Kasım 2019 - 13:09
Reklam

SAMSUN HABER - Sosyal yardımlarıyla adını duyuran İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, aynı gün içerisinde 3 ailenin imdadına koştu. Soğuk kış günlerinde İlkadımlıları yalnız bırakmayan İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, sobadan,bazaya, yatak odasından, çekyat kanepesine, halısından koltuğuna kadar yaptığı eşya yardımıyla veren el ile alan eli buluşturuyor. İlkadım ilçesinde ihtiyaç sahibi  aileye katkı sağlayan bu hizmet, yardımseverlerin yaptığı tüm bağışlar görevli belediye personeli tarafından uygunluğu onaylandıktan sonra vatandaşların adreslerinden ücretsiz olarak teslim alınıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını yapıyor, ardından görevli personel tarafından durumları incelenip onaylanıyor. Sonrasında da titizlikle tasnif edilip hazır hale getirilen eşyalar, randevu sistemiyle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor.

BU İŞE KENDİMİZİ ADADIK
Türk milletinin geleneğinde ve yapısında yardımlaşma ve dayanışma olduğunu kaydeden Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, "Şehrimizde  sosyal yardımlaşmayı ve dayanışmayı teşvik etmek, ilçemizin en ücra köşelerine kadar adaletli bir biçimde yaymak, fakirliği ve çaresizliği ilçe halkımızın kaderi olmaktan çıkarmak için gayretle çalışıyoruz. Gecemiz gündüzümüz, hafta sonumuz, bayramımız, tatilimiz yok. Bu işe kendimizi adadık. İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın destekleri ile ilçemizde sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini  göstereceğiz’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı