google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - İlkadım’dan Kimsesizler Sığınma Evi Projesi

Samsun Haber - İlkadım'dan Kimsesizler Sığınma Evi Projesi

Samsun Haber - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal belediyecilik kapsamında 'Kimsesizler Sığınma Evi' projesini hayata geçireceklerini açıkladı

24 Kasım 2019 - 12:10

Samsun Haber - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kimsesizler ve yardıma muhtaç kişiler için ''Kimsesizler Sığınma Evi' yapacaklarını açıladı.

''Yiyecek ve giysi ihtiyaçları ücretsiz karşılanacak''

Sosyal belediyecilik adına ilklere imza atmayı sürdüren İlkadım Belediyesi, Kimsesizler Evi ile sokakta yaşayan vatandaşlar için kalıcı bir çözüm getirecek. Modüler yapıda olan Kimsesizler Evi’nde kalacak olan vatandaşların yeme-içme ihtiyaçları da yine blediye tarafından karşılanacak. Ayrıca, kışlık ve yazlık giyecek ihtiyaçlarıda Sosyal Yardım Müdürlüğünce ‘Hayır Çarsı’ ile hayırsever vatandaşların verdiği giysi yardımları ile karşılanacak.

"Hiç kimse kimsesiz kalmadı, kalmayacak"

Kimsesizler Evi ile ilgili açıklamada bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ’’Bu yapacağımız proje ile psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve soğuk kış aylarında sokakta veya terk edilmiş mekânlarda yaşayan vatandaşlara barınma, beslenme, sağlık ve ayni yardımlar ile hayata tutunmalarını sağlayacağız. Vatandaşlarımız gördükleri evsizleri, Alo:153 hattına bildirmeleri halinde zabıta ekipleri tarafından bulundukları yerden araçlarla alınarak misafir edilecekler. Kimsesiz vatandaşlarımız buradan hiçbir ücret vermeden yatacak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak aynı zamanda dışarıda gezmelerine olanak sağlayacak sistem ile kayboldukları takdirde üzerlerine takılan GPS takip sistemi ile bulundukları yerden alınarak tekrar sosyal yaşam alanlarına götüreceğiz. Gayemiz ilçemizdeki kimsesiz sahipsiz vatandaşlarımıza yardımcı olmak" dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi