Reklam
Samsun Haber - İlkadım’da zabıta göz açtırmıyor
Reklam

Samsun Haber - İlkadım'da zabıta göz açtırmıyor

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerleri denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Berberler ve kuaförlerde denetim yapan ekipler, salonlarda kullanılan aletlerin temizliği ve iş yerlerinin gereken hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol etti

05 Aralık 2019 - 10:12

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda ürünleri denetimleri ile başarılı bir çalışma sergiledikten  sonra berberler ve kuaförleri denetledi. Ekipler, 8 berber ve 5 kuaförün denetimini en ince ayrıntısına kadar hassas bir şekilde gerçekleştirdi. Kontrollerde işyeri ruhsatı, kuaför salonlarında kullanılan aletlerin temizliği ve iş yerlerinin gereken hijyen kurallarına uyup uymadıklarına bakıldı.

DENETİMLERDEN OLUMLU SONUÇLAR ALIYORUZ
Vatandaşlarımızın sağlığını herşeyin üstünde tutan bir yapıda denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz diyen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı,” Yaptıkları denetimlerde başarılı olduklarını bildirdi. Son olarak yapılan berber ve kuaför denetimlerinin önemine değinen Sarı, “Birçok bulaşıcı cilt hastalıklarının özellikle kuaför gibi ortak kullanım alanlarında yaygın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle salonlarda kullanılan makas ve benzeri aletlerin temizliğinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Biz bu konuda vatandaşlarımızın zor durumda kalmalarını istemiyoruz. Yaptığımız denetimler ile berber ve kuaförlerin gerekli titizlikle işlerini yapmalarını sağladık” ifadesini kullandı.
VATANDAŞLARI DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ
Vatandaşların da hijyenik kurallar konusunda dikkatli olmasını isteyen Şeref Sarı, "Görülen bütün aksaklıklara vatandaşlarımız duyarlı olmalılar. Belediyemiz, iş yerlerinde görülen kusurlar hususunda her zaman hassas bir yönetim içinde olacak. Bu nedenle her zaman belirttiğimiz gibi vatandaşlarımızın görülen tüm olumsuzlukları Alo Zabıta 153 numaralı hattına gelen bildirimler ve ihbarları ciddiyet ile değerlendirmeye alıyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı