google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - İlkadım’da sokağa terk edilen hayvanlar sahipsiz...

Samsun Haber - İlkadım'da sokağa terk edilen hayvanlar sahipsiz kalmadı

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü başlattığı uygulama ile sokağa terk edilen evcil hayvanlar, yeni yuvalarına kavuşturuluyor

08 Temmuz 2020 - 13:36

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler can dostlar için yeni bir projeye imza atıyor. İlk olarak sokağa terkedilen iki yavru köpeği yeni sahipleri ile buluşturan ekipler, talep doğrultusunda projeyi sürdürmeyi hedefliyor. Sokak hayvanlarının beslenme ve sağlık kontrolleri düzenli olarak devam ederken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından başlatılan proje ile sokağa terkedilen evcil hayvanlar yeni sahiplerine kavuşuyor. İlkadım Belediyesine başvurarak talepte bulunan vatandaşlar sahip edindirme projesi ile hayvan sahibi olabilirlerken özellikle yavru hayvanlar da yeni bir yuva sahibi oluyorlar.
HAYVAN SAHİPLENMEK İSTEYEN BELEDİYEYE BAŞVURABİLİR
Sokak hayvanları ve evcil hayvanlar için İlkadım Belediyesi olarak birçok hizmeti sürdürdüklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Sokakları paylaştığımız dostlarımıza gereken saygı ve sevgiyi göstererek onlarla hayatı da paylaşabiliriz. Başlattığımız proje ile sokağa bırakılmış evcil hayvanlar başta olmak üzere özellikle yavru kedi ve köpekleri talepte bulunan vatandaşlarımızla buluşturarak yeni yuvalarına kavuşturuyoruz. İlçemiz genelinde sokak hayvanlarının beslenmesinden bakımına birçok hizmeti sağlamaya devam ediyoruz. Vicdan ve şefkat ile yaklaşıldığında en güzel dostlarımız olan hayvanlarımızı sahiplendirmek hem onlar hem de sahiplenen vatandaşlarımız için bir mutluluk vesilesi haline geliyor. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlarımızın belediyemize başvurmaları yeterli olacaktır. Gereken araştırma sonucunda uygun görülen talepleri değerlendirerek evcil hayvanlarımızın sahiplendirilme işlemini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi