Reklam
Samsun Haber - İlkadım’da öncelik eğitim
Reklam

Samsun Haber - İlkadım'da öncelik eğitim

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Eğitimin her alanında çocuklarımız ve gençlerimiz için her zaman elimizi taşın altına koymaktan asla çekinmeyeceğiz" dedi

26 Kasım 2019 - 13:22

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Ulaştıra Müdürlüğü ve İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile İlkadım Belediyesine ait Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda İlkadımlı minikler hem eğleniyor hem öğreniyor. Okulöncesi ve İlkokul çağındaki çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamak ve trafik bilincini oluşturmak amacı ile İlkadım Belediyesi Ulaştıra Müdürlüğü ve İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen projeyle çocuklar uygulamalı olarak trafik kurallarını öğrenme şansı buluyor. İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü tarafından teorik olarak trafik kuralları eğitimini alan minikler sonrasında Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda akülü araçlar ile pratik yapma şansı buluyor.

 ULAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

İlkadım Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü olarak vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten İlkadım Belediyesi Ulaştırma Müdürü Recep Aysu; “Ulaştırma hizmetlerimizi her zaman vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Özellikle öğrencilerimizin ulaşımı noktasında birçok etkinlikte yer alıyoruz. Bunun yanı sıra onkoloji ve ortopedi tedavisi gören 65 yaş üstü hastalarımızın ücretsiz olarak ulaşımlarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra trafik eğitimi konusunda sadece ilçemiz değil şehrimizin tüm okullarından gelen çocukların trafik eğitimi alabilmeleri için eğitim parkımızda haftanın yedi günü hizmet veriyoruz” diye konuştu.

 ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Eğitime büyük önem verdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Eğitimin her alanında çocuklarımız ve gençlerimiz için her zaman elimizi taşın altına koymaktan asla çekinmeyeceğiz. Bu düşüncelerle Emniyet Müdürlüğümüz işbirliğinde önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Belediyemize ait ve son derece modern bir altyapıya sahip Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda minik yavrularımız trafik kurallarını oyunlar eşliğinde öğreniyorlar. Çocuklarımız burada gelecekleri boyunca unutmayacakları bir eğitim alarak küçük yaştan itibaren trafik bilincine ulaşmış oluyorlar" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine bağışladı
Başkan Doğan bir aylık maaşını ihtiyaç sahiplerine...