Samsun Haber - İlkadım Belediyesi’nden eğitim hamlesi
Reklam

Samsun Haber - İlkadım Belediyesi'nden eğitim hamlesi

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 3 binden fazla kursiyere eğitim veriyor

10 Aralık 2019 - 16:54

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 9 ayrı kültür merkezinde verilen kurslar vatandaşlar tarafında büyük ilgi ile karşılanıyor. Kültür, sanat ve halk oyunları kurslarının yanı sıra her yaştan öğrenci için hazırlık kurslarının da verildiği kültür merkezleri haftanın 7 günü İlkadımlıların hizmetinde. Sayısız branşta İlkadım Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde ve uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar özellikle kadınlar ve gençler tarafından yoğun ilgi görüyor.

SAYISIZ BRANŞTA KURSLARIMIZLA HALKIN HİZMETİNDEYİZ

İlkadım Belediyesi Kültür Merkezleri ve kurslar hakkında bilgi veren İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Kadir Ekici; “Belediyemiz bünyesinde ve İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş öncülüğünde İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü olarak halkımıza her türlü imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda 9 ayrı kültür merkezimizde el sanatları, tekstil, örgü, iğne oyası, kazaziye, takı, bilgisayar, müzik, aşçılık, dekoratif el sanatları ve daha birçok branşta kurs hizmeti vermekteyiz. Bu eğitimlerimizin yanı sıra kültür – sanat üzerine de birçok kursumuz bulunmakta. İLKEM eğitim kurumlarımızda çocuk ve gençlerimizin okul hayatına katkı sağlayacak destek kurslarımızla çocuklarımızın başarılarına destek olmayı hedefliyoruz. Kültür Merkezlerimizde kadınlara yönelik gerçekleştirdiğimiz beceri kazandırma kurslarının yanı sıra muhasebe, bilgisayar ve yabancı dil gibi meslek edindirme kurslarımızda devam etmekte" diye konuştu.

HALKIMIZ HEM ÖĞRENİYOR HEM KAZANIYOR

Kültür ve sanat faaliyetlerinin toplumun gelişimi üzerinde büyük öneme sahip olduğunun altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, önceliklerinin İlkadımlı kadınların ve gençlerin ekonomik ve sosyal hayata dahil olmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Demirtaş,“İlçemizde yaşayan her yaştan vatandaşımıza hitap edecek sayısız kursumuzla özellikle kadın kursiyerlerimiz olmak üzere hem üretim yapabilmeleri hem de ürettiklerini satabilmeleri için her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Bizim burada önceliğimiz kurslarımıza gelen tüm kursiyerlerimizin bir meslek sahibi olabilmeleri ve hem aile hem de ülke ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamak. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde kurslarımızı hayata geçiriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı hem meslek edinebilecekleri hem de üreterek kazanç sağlayabilecekleri, 9 ayrı kültür merkezimizde devam eden kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu