Samsun Haber - İlkadım Belediyesi’nden Atatürk konseri
Reklam

Samsun Haber - İlkadım Belediyesi'nden Atatürk konseri

İlkadım Belediyesi THM Gençlik korosu 'Atatürk’ün Sevdiği Türküler ve Şiirler’ adlı etkinlikle Ulu Önder Atatürk’ü büyük bir özlemle andı

18 Kasım 2019 - 14:26 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 14:54
Reklam

SAMSUN HABER - Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle, İlkadım Belediyesi'nce Acem Tekkesinde ‘’Atatürk’ün Sevdiği Türküler ve Şiirler’’ adıyla türkü ve şiir gecesi etkinliği düzenledi. İlkadım Belediyesi THM Gençlik korosu ve OMÜ TDE Bölümü öğrencilerinin bir birinde güzel eserleri icra ettiği programa Kardeş Belediye Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç ve şiir severler yoğun katılım sağladı. Atatürk için yazılmış en güzel ve en anlamlı şiirlerin yanı sıra Atatürk’ün sevdiği türkülerden seslendiren öğrenciler, katılımcıları duygu dolu dakikalar yaşattı.

İlkadım Belediye Başkanı Şerif Mırık, "Gün sorular sorma, sorgulama, düşünme ve kendimizi geliştirme günüdür. Gün sadece Atamıza duyduğumuz önemi dile getirme, ağıtlar yakma günü değil, Atatürk’ün ortaya koyduğu fikirlere odaklanma günüdür. Gün geçmişi çok iyi analiz edip geleceğe bakma günüdür. Tıpkı O’nun gibi! Gün kalbimizde Atatürk sevgisiyle, Mustafa Kemal’in fikirlerini gerçekten özümseyip anlayabilme günüdür" dedi. Mırık, daha sonra Samsunlu şair Cemal Safi’den Mustafa Kemal şiiri okudu.

 Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev ise, "1380 de bu yana kadar Kosova Türkiye’nin Balkanlardaki yurdudur. Bu sebepten biz Anadolu bir çok bölgesinde önce Türk’üz. Bizim asli görevimiz belediyecilik herşeyden önce dışarıda dalgalanan Ay-Yıldız Türk Bayrağı, örf ve adetlerimiz ve İslam dinini yaşama mücadelesini veriyoruz. Bu gece burada Tüm ömrünü milletinin kurtuluşu, refahı, aydınlığı ve özgürlüğüne adayan atamızı derin bir saygıyla anıyoruz’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor