Samsun Haber - Geleceğin sporcuları Canik’te yetişiyor
Reklam

Samsun Haber - Geleceğin sporcuları Canik’te yetişiyor

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, geleceğin sporcularını Canik’te yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, “Amacımız, yaşam boyu spor yapma alışkanlığı ve ülkemize yetenekli, başarılı, elit sporcular kazandırmak” dedi

01 Kasım 2019 - 17:09
Reklam

SAMSUN HABER - Canik Kaymakamlığı, Canik Belediyesi ve Canik Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Haydi, Canik Spora projesinin açılışı Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılış programına Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Canik Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Canik İlçe Gençlik Spor Müdürü Osman Abanoz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, çok sayıda öğrenci ve veliler katıldı.

ÇOCUKLARIMIZA SPORA BAŞLATACAĞIZ

Öğrencileri çok önemsediklerini kaydeden Başkan Sandıkçı; “Canik Belediyesi olarak bu projedeki gayemiz geleceğimiz olan eğitim öğretim çağının ilk aşamasındaki çocuklarımızı spora başlatmak. Öğrencileri spor yapmaya yönelterek daha sağlıklı, üretken, ahlaklı ve disiplin alışkanlıkları oturmuş bir nesil inşa etmek amacındayız. Yaşam boyu spor yapma alışkanlığı ve ülkemize yetenekli, başarılı, elit sporcular kazandırmak. İlimiz için sağlam bir spor alt yapısı oluşturmak. Veli, öğretmen ve öğrenciler arasında sevgi, dostluk, özgüven, paylaşım, spor ahlakı ve sosyal iletişimi geliştirmek. Öğrencileri gözlemlemeye, araştırmaya spor yapmaya ve derlemeye özendirmek. Öğrencilerin fiziksel ve duygusal açıdan sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesini sağlamak. Öğrencilerin öğrenme sürecinde deneyimlerini kullanmasına ve çevre ile etkileşim kurmasına olanak sağlamak” diye konuştu.

HAFTA İÇİ HER GÜN

‘Geleceğin Sporcuları Canik’te Yetişiyor’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında sağlıklı nesiller yetiştirilmek amaçlanıyor. İlkokul çağındaki çocukları sporla tanıştıran proje kapsamında okullarla ortak bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda önceden görüşmeler yapılan okulların öğrencilerini Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezine Spor Hat servisleriyle taşıyarak eğitsel oyunlar, temel motor becerilerini geliştirmeye yönelik spor faaliyetleri sunuyor. Proje, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezin de hafta içi her gün 09.00 ile 14.00 saatleri arasında uygulanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı