Reklam
Samsun Haber - Eski sendika başkanı CHP İl Başkanlığı’na...
Reklam

Samsun Haber - Eski sendika başkanı CHP İl Başkanlığı'na talip oldu

Kongre sürecinin başladığı CHP'de, Samsun İl Başkanlığı için ilk aday Eğitim İş Samsun Şubesi eski Başkanı İsmail Tutoğlu oldu

01 Kasım 2019 - 12:06 - Güncelleme: 01 Kasım 2019 - 23:12

SAMSUN HABER - Kongre takviminin belli olduğu CHP'de, Samsun İl Başkanlığı için ilk aday belli oldu. Eğitim İş Samsun Şubesi eski Başkanı İsmail Tutoğlu, CHP il başkanlığına adaylığını açıkladı.
 

TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYACAĞIM

İsmail Tutoğlu Samsun Canlı Haber'e yaptığı açıklamada, önümüzdeki iki yıllık seçim süreçte herhangi bir seçim olmadığını belirterek, bu süreçte örgütün kendisini toparlarak CHP'nin Samsun'da ve Türkiye'de iktidar olması için tüm hazırlıkların yapılması gerektiğini söyledi. Tutoğlu, "Bunun için de taşın altına elimi koymak için aday olacağım.Cumhuriyet Halk Partisi'nin bunun için kadroları vardır, gücü vardır. Bu kadrolar göreve geldiklerinde CHP, hem Samsun'da Türkiye'de iktidar olacaktır" dedi.
 

2014'TEN BU YANA CHP ÜYESİ

CHP Samsun İl Başkanlığına aday olan İsmail Tutoğlu sendikal mücadeleye üye ve iş yeri temsilcisi olarak başladı. Sonraki süreçte Eğitim Sen Bafra Örgütlenme Sekreterliği, Eğitim İş Genel Merkez kuruculuğu ve Eğitim İş Bafra Temsilciliği, Eğitim İş Samsun Temsilciliği, Eğitim İş Samsun Şube Başkanlığı, Birleşik Kamu İş Samsun dönem sözcülüğü görevlerini yürüttü. 26-27 kasım 2011 tarihinde yapılan Birleşik Kamu İş 2. Olağan Genel Kurulunda Merkez yönetime, yapılan görev dağılımın sonucunda ise Genel Başkanlığa seçildi. 2014 tarihinde yapılan genel kurulda ise görevi devretti. Tutoğlu, 2014 yılından bu yana CHP üyesi. Tutoğlu, CHP'den daha önce 24 Haziran seçimlerinde Samsun Milletvekili aday adayı olmuştu. 

Kaynak: Samsun Canlı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Termeli iş insanın sır ölümü
Termeli iş insanın sır ölümü
 Meteoroloji'den Samsun'a yağış uyarısı
Meteoroloji'den Samsun'a yağış uyarısı