google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Ertürk Besicilik’ten dev yatırım

Samsun Haber - Ertürk Besicilik'ten dev yatırım

Samsun'da faaliyetlerini sürdüren Ertürk Besicilik, dev bir yatırım yaparak kapasite artırımına gitti. Yapılacak yatırımla işletmenin kapasitesi iki katına çıkacak

04 Aralık 2019 - 15:05

SAMSUN HABER - Samsun’da yatırımlarıyla adından söz ettiren Ertürk Besicilik A.Ş, Çarşamba Serbest Besi Bölgesi’nde kurulu olan tesiste kapasite arttırıyor. 300 büyükbaş hayvan kapasiteli tesisin kapasite artırımı için hibe desteği alınacak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile sözleşme imzalandı.

TURAN VE ERTÜRK İMZALADI

240 Baş Besi İşletmesi Projesi’nin sözleşmesi TKDK İl Koordinatörlüğü binasında TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ile Ertürk Besicilik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ertürk arasında imzalandı.

YÜZDE 100 YERLİ ÜRETİM

İmza töreninde konuşan Ertürk Besicilik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ertürk, alınacak hibe destekleri ile Çarşamba İlçesi’nde bulunan işletmelerine ek tesisler kazandıracaklarını belirterek, ''Yerli üretime destek olmak adına yüzde yüz yerli büyükbaş hayvanlarımızla bölgenin kırmızı et ihtiyacını karşılamada önemli rol üstleneceğiz ve istihdama katkı sağlayacağız. Altını özellikle çizmek istiyorum tesislerimizde yabancı ırk hayvan bulunmamakta. Tüm hayvanlarımız yerli ırklardan oluşmakta. Bu en önem verdiğimiz konu. Yatırımlarımız bununla sınırlı kalmayacak. Hedefimiz 2 bin büyükbaş hayvanın olduğu 30 milyon liralık yatırım. Bu anlamda yatırımımıza destek veren başta Samsun Valimiz Osman Kaymak'a, TKDK İl Koordinatörümüz Dr. Bülent Turan'a ve Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan'a teşekkür ediyorum '' dedi.

TURAN’DAN ERTÜRK’E TEBRİK

TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ise, yerli ırk konusunda gösterilen hassasiyet için Levent Ertürk'e teşekkür ederek, “İlimizde hayvancılık sektörünün gelişmesine, ekonomik kalkınmasına ve istihdama katkı sağlayacak olan, örnek projesinden dolayı yatırımcımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi