google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli ve yenilenebilir...

Samsun Haber - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli ve yenilenebilir enerji açıklaması

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enerjisi olmayan bir ülkede kalkınmaktan bahsetmenin mümkün olmadığını belirterek, “Yerli ve yenilenebilir enerjideki her bir puanlık artış, cari açığımızın kapanmasına yarar sağlıyor” dedi

06 Temmuz 2020 - 14:43

SAMSUN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 farklı şehirdeki 52 yeni hidroelektrik santralinin toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enerjisi olmayan bir ülkede medeni olmaktan ve kalkınmaktan bahsedebilinmesinin mümkün olmadığını söyledi. 
YATIRIMLARIN SEKTEYE UĞRAMASINI İSTİYORLAR
Özellikle yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının önemli olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çevrecilik ve bazı kisveler altında koparılan yaygaranın amacı bu yatırımları sekteye uğratmaktır. Yerli ve yenilenebilir enerjideki her bir puanlık artış, cari açığımızın kapanmasına yarar sağlıyor. Türkiye büyüyüp gelişirken enerji ihtiyacı daha da artacaktır. Son 18 yılda devreye aldığımız 68 bin megavat kapasitenin yüzde 55.4’ünü yerli kaynaklar oluşturdu” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler yasaklandı
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler...
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs toplantısı yaptı
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs...