google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor
Reklam

Samsun Haber - Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Çiftlik Caddesi'nin yeniden trafiğe açılacağını belirterek, "Gerçekleştirdiğimiz ankette yüzde 63 oranında trafiğe açılsın sonucu çıktı. Caddeyi, çok kısa sürede trafiğe açacağız" dedi

07 Ocak 2020 - 16:41
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir düzenlediği toplantıda Samsun'da 2014 yılında trafiğe kapatılan İstiklal Caddesi'nin (Çiftlik Caddesi) yeniden trafiğe açılması talebiyle  yapılan anket çalışmasının sonucunu açıkladı. Toplantıya, İstiklal Caddesi sakinleri, esnafları ve mülk sahipleri katıldı.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ
Caddenin büyük bir oy oranı ile yeniden trafiğe açılacağını kaydeden Başkan Demir, "Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile beraber İstiklal Caddesi esnafları, mülk sahipleri, kiracılar, çalışanlar ve bina sakinleri ile anket çalışması gerçekleştirdik. Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın döneminde yapılan bu proje, ticarette bir kan kaybına neden oldu. Araçlar buradan girmeyince, yaya olarak caddeye geliyor ve ticaret oluyordu. Gerçekleşen ankette yüzde 63 oranında trafiğe açılsın sonucu çıktı. Burada, gece gündüz 24 saat çalışma yapacağız ve en kısa sürede burayı trafiğe açacağız" diye konuştu.

CADDENİN YAPISI BOZULMAYACAK
Caddenin yapısını bozmadan çalışmalara başlanacağını kaydeden Başkan Demir, "Çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Caddemiz tek yön olarak trafiğe açılacak. 56'lara kadar uzanacak olan cadde üzerinde iki şeritli bir sistem ve bir şerit park olacak. Çiftliğin üstü, Bulvar ve Cumhuriyet Caddesi'ne kadar otopark problemini çözecek şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Okullar bölgesine, tarihi ağaçları ve yapıları koruduğumuz bir tiyatro ve yaşam alanı yapacağız" ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
11 Temmuz güncel altın fiyatları
11 Temmuz güncel altın fiyatları