SAMSUN HABER - Canik’ten 10 sporcu TOHM’a seçildi
Reklam

SAMSUN HABER - Canik'ten 10 sporcu TOHM'a seçildi

Bir çok ulusal ve uluslararası başarılara imza atan sporcuya sahip olan Samsun Canik Belediyespor Kulübü, Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'ne 10 sporcusunun seçilmesinin onurunu yaşıyor.

12 Eylül 2017 - 17:08

SAMSUN HABER - Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Boks Federasyonu'nun ortaklaşa hazırladıkları proje kapsamında 2020 Olimpiyat Oyunlarına hazırlık çalışmaları kapsamında oluşturulan Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM)'ne samsun Canik Belediye Spor Kulübü'nden 10 sporcu birden seçildi. Yaklaşık 2,5 yıldır judo faaliyetlerinde bulunan kulübün 10 sporcusu Samsun ve Trabzon TOHM'da olimpiyatlara hazırlanacak.

 

10 SPORCU OLİMPİYATLARA HAZIRLANACAK

Kulüp bünyesinde bulunan başarılı judocular Emir Özen, Yunus Emre Acıgöl, Mustafa Gönül, Uğur Demircan, Doğan Tosun, Ecem Sonay Birinci, Dilara Nur Topçu, Elçin Fener, Betül Ravza Tekcan'ın antrenörleri Barış Özen de, 10 sporcusunu TOHM'a vermenin onurunu yaşıyor. Spora ve sporcuya verdiği destekle bilinen Canik Belediye Başkanı ve Kulüp Onursal Başkanı Osman Genç, "Kulübümüz bünyesinde olan dört sporcumuzun geleceğin Milli Takımına seçilmesi ve 2020 Olimpiyat Oyunlarında Samsun'u temsil edecek olmaları bizleri mutlu etmiştir" dedi.

 

DOĞRU YATIRIMLARIN SONUCU

Canik Belediyesi'nin sporda artık marka olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Boks Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü bu proje kapsamında gelecek nesilleri sahiplenmesi ve proje kapsamında Samsun Canik Belediye Spor Kulübünün başarılı 10 sporcusunun yer alması sportif alanda doğru yatırımlar yaptığımızı gösteriyor" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özyer gözyaşlarıyla uğurlandı
Özyer gözyaşlarıyla uğurlandı
Yılmaz: Sandıkta hiçbir tereddüt yaşamayın
Yılmaz: Sandıkta hiçbir tereddüt yaşamayın