google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Canik Belediyesi’nden sokak hayvanlarına mama

Samsun Haber - Canik Belediyesi'nden sokak hayvanlarına mama

Canik Belediyesi, ‘Çantamda Merhamet Var’ sloganıyla yola çıkarak, sokak hayvanları için harekete geçti. Başkan Sandıkçı, “Bu soğuk kış günlerinde hayvanlarımızı aç bırakmayacağız” dedi

26 Aralık 2019 - 16:56

SAMSUN HABER - Canik Belediyesi ile PTT Derneği, insanların sokak hayvanlarına olan sevgisini pekiştirmek, barınma ve beslenme ihtiyaçlarına dikkat çekmek için ilçe genelinde “Çantamda Merhamet Var” sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik mama dağıtımı başlattı.
HAYVANLARIMIZI SEVELİM
Kediler, köpekler ve kuşlar için ilçenin değişik noktalarına yerleştirilen beslenme noktalarına düzenli olarak mama dağıtımı yapıldığını belirten Canik Belediye Bakanı İbrahim Sandıkçı, “Bu soğuk kış günlerinde hayvanların da bir can taşıdığı bilinciyle onlara nasıl yardımcı olabiliriz, yaşamlarını kolaylaştırabiliriz düşüncesiyle kuş yuvalarımızı, köpek ve kedi evlerimizi hayata geçirdik. Sürekli sokaklarda olan sokak hayvanlarının yaşam şartlarının zorluğunun bilincindeyiz. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden geldiğince aç ve susuzluk çekmemeleri için çabalıyoruz. PTT Derneğiyle birlikte sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla başlattığımız mama dağıtımı programına tüm ilçe halkımızın katkı vermesi arzusundayız. İlçemizde görev yapan postacı kardeşlerimiz çantalarında taşıdıkları mama paketlerini, bir yandan görevlerini yaparken, bir yandan da sokak hayvanlarına mama dağıtımı yapacaklar. Böyle anlamlı bir projede birlikte olduğumuz için PTT Derneğine teşekkür ediyorum. Peygamber efendimiz ‘Merhamet edene merhamet edilir. Yeryüzünde bulunan yaratılmışlara merhamet ediniz ki semadakiler de size merhamet etsin’ buyuruyor. Bizler de yaratılanı yaratandan ötürü sevme anlayışıyla bu etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Kış şartlarında yaşamlarının daha da zorlaştığı sokak hayvanlarına hep birlikte yardımcı olmak, hepimizin insanlık görevidir. İnsanlarımızda olan hayvan sevgisi, onların yaşamlarını kolaylaştırmak için üzerine düşenleri yapması hepimizi sevindiriyor, mutlu ediyor. Hayvanlarımızı sevelim, koruyalım. Onları aç susuz bırakmayalım” diye konuştu.
YAŞAMAK ONLARIN DA HAKKI
Canik Belediyesi ile birlikte “Çantamda Merhamet Var” sloganıyla mama dağıtımının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden PTT Derneği Genel Başkanı Onur Karagöl, “PTT Derneği olarak elimizden geldiği kadarıyla sokak hayvanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şehrimizde aç hayvan kalmaması için, sokaklarımızda görev yapan ekiplerimiz hayvan gördüklerinde çantalarında bulunan mamalarla hayvanlarımızı doyurmuş olacaklar. Samsun’da, Canik’te aç hayvan kalmayacak. Böyle bir projeyi Canik Belediyesi ile birlikte hayata geçirmekten mutluyuz. Canik Belediyesi’ne ve Sayın Başkanımız İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür ediyorum. Canik Belediyesi her zaman sokak hayvanları konusunda duyarlı davranıyor. Bunları yaptığı çalışmalarla gösteriyor. Kedi ve köpek evleri, kuş yuvaları gibi güzel çalışmaları var. Bizler de belediyemize destek olmak, sokak hayvanlarımıza sahip çıkarak onların korunması ve rahat yaşamaları için vatandaşlar olarak üzerimize düşen sorumluğu ve desteği sağlamalıyız” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan'dan 19. yıl mesajı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan'dan 19. yıl mesajı
Samsun'da Korona virüs kurallarına uymayanlara ceza yağdı
Samsun'da Korona virüs kurallarına uymayanlara ceza yağdı