google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Başkan Sarıcaoğlu: Kavak için öncü güç...
Reklam

Samsun Haber - Başkan Sarıcaoğlu: Kavak için öncü güç olacağız

Kavak Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) olağan genel kurulunda konuşan, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Kavak için öncü güç olmayı hedefledik" dedi

04 Aralık 2019 - 11:36

SAMSUN HABER - Kavak Yerel Eylem Grubu Derneği, dernek binasında ilk olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. İlçenin tüm mahallelerinde faaliyet gösterecek olan dernek, kapsadığı kırsal alanda kamu kuruluşları sivil toplum kuruluşlar ve özel sektörü bir araya getirerek yerel kalkınma odaklı faaliyetler gerçekleştirecek.

KAVAK'A VİZYON KATACAĞIZ

YEG’in ilçe sınırları içerisinde yerel kalkınmayı sağlamak için faaliyetler gerçekleştirmek üzere kurulan bir yapı olduğunu söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak’a vizyon katan, halkla birlikte çalışan ve üreten bir sivil toplum kuruluşu olma misyonu ile çalışma içinde olacağız. Birlikte üreten, gelişen, yerel kültürünü avantaja dönüştüren, eksikliklerini gidermiş bir Kavak için öncü güç olmayı hedefledik. Bu doğrultuda da arkadaşlarımızla tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

YAŞAM KOŞULLARI İYİLEŞECEK
Başkan Sarıcaoğlu, temel amaçlarının  kırsal alanda dengeli bir kalkınmanın sağlanabilmesi olduğunu kaydederek, “Bölgemizin mevcut kırsal çevre, su, toprak, mera ve biyolojik kaynaklarını korumak ve bu kaynakların sürdürülebilir kullanımının önündeki sosyal, ekonomik, idari ve bürokratik engelleri aşmaya yönelik çalışmalar yapmakta amaçlarımız arasında. Her şeyden önemlisi de bölgede, yeni iş imkanlarının oluşturulması, ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve kırsal alanlarda yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yapacağız.”
BAŞKAN SARICAOĞLU DA YÖNETİM KURULUNDA
Kavak Yerel Eylem Gurubu Derneği Yönetim ve Denetim Kurulları ise şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu: İbrahim Sarıcaoğlu, Hatice Demirhan, Süleyman Aslankaya, Bayram Erişgin, Mehmet Güngör, Kenan Yıldırım ve Enes Saygı. Denetim Kurulu Üyelikleri: Mehmet Çuğu, Ali Erat ve Ergin Taş.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı