Samsun Haber - Başkan Gürkan: Enerji çok kıymetli
Reklam

Samsun Haber - Başkan Gürkan: Enerji çok kıymetli

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, enerjinin çok kıymetli olduğunu belirterek, "Enerji kaynaklarının kullanımında maliyeti düşünmek ve sürdürülebilir odaklı olmak zorundayız" dedi

16 Ocak 2020 - 11:18

SAMSUN HABER - Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi'nin üyelerine yönelik seminerleri devam ediyor. MMO son olarak 'Pompa Uygulamaları ve Isıtma Sistemleri' konulu bir seminer düzenledi. MMO Başkan Kadir Gürkan, enerji kullanımında tasarrufun önemine dikkat çekti.

TESİSAT MÜHENDİSLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ
MMO Samsun Şubesi ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) Samsun Temsilciliği ortaklığında şube üyelerine yönelik 'Pompa Uygulamaları ve Isıtma Sistemleri' semineri düzenlendi.  Seminerde açılış konuşması yapan TTMD Samsun Temsilciği Üyesi Bora Demir, "Dernek olarak MMO Samsun Şubesi'nde siz değerli katılımcılara yönelik düzenlediğimiz seminerlerimize burada bir yenisini daha ekledik. Makine Yüksek Mühendisi Cüneyt Deniz Küheylan’ın değerli bilgilerini aktaracağı seminerimizin verimli geçmesini dilerim" diye konuştu.

TTMD KARDEŞ KURULUŞ
MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, TTMD ile birlikte birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirtti. TTMD'nin, meslek disiplinlerinde 'ihtisaslaşmış bir sivil toplum örgütü' olduğunu vurgulayan Gürkan, "Bu değerli derneğimiz aynı zamanda Oda’mızın da kardeş kuruluşudur.  Meslek disiplinimize giren her türlü etkinliği birlikte yapmaya bundan sonra da hazırız” ifadelerini kullandı. 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ODAKLI ENERJİ
Enerjinin çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Kadir Gürkan, "Biz makine mühendisleri, yaptığımız mekanik tesisat tasarımlarında, pompa seçimlerinde, kullanılan radyatörlerde, iklimlendirmede enerji maliyeti düşürmek ve enerji konusunda 'sürdürülebilir odaklı' olmak zorundayız. Çünkü enerji kaynakları hem yaşadığımız kent, hem bölgemiz, hem ülkemiz, hatta dünyamız için çok önemli. Seminerimizin verimli geçmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

SEMİNERLER İVME KAZANACAK
Seminer ile ilgili konuşan TTMD Samsun İl Temsilcisi Cem Gürel, “TTMD olarak meslektaşlarımızı bilgilendirmemizde bizlere her türlü desteği sağlayan MMO Samsun Şubemize teşekkür ediyorum. Seminerlerimiz ivme kazanarak devam edecek” dedi.

Konuşmaların ardından Makine Yüksek Mühendisi Cüneyt Deniz Küheylan, 'Pompa Uygulamaları ve Isıtma Sistemleri' ana başlığı altında, 'Isıtma sistemi hava+su, bölgesel ısıtma, kazanlar, şönt pompa, duvar tipi yoğuşmalı ısıtma kazanı, sistem ve su sıcaklığı' konularında üyelere detaylı bilgiler sundu. Seminerin ardından TTMD Samsun Temsilcisi Cem Gürel, Cüneyt Deniz Küheylan’a vermiş olduğu değerli bilgilere belge sunarak teşekkür etti.

2020/01/2020-01-16-11-22-20.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu