Samsun Haber - Başkan Demirtaş: Sorunları TOKİ’ye sunduk
Reklam

Samsun Haber - Başkan Demirtaş: Sorunları TOKİ'ye sunduk

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mahallerin TOKİ ile ilgili sorunlarını rapor halinde sunduklarını belirterek, "Halkımızın hakları için gerekli müdahaleyi yapacağız" dedi

07 Aralık 2019 - 12:40
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mahallelerdeki sorun ve sıkıntıların yerinde çözümü noktasında başlattığı mahalle buluşmaları programının ilkini Hastanebaşı Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Hizmet için İlkadım sloganıyla  yola çıktıklarını kaydeden Başkan Demirtaş, sorunlar ve çözümleri noktasında fikir alışverişinde bulunarak sorunları da tek tek not aldı.

TOKİ GÖRÜŞMELERE BAŞLADI
Vatandaşlara TOKİ'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Demirtaş, "Çocukluk yıllarımın geçtiği bu mahallede 20 yıldır yapılmayı bekleyen  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ arasında anlaşılan Saitbey, Ulugazi ve Kökçüoğlu (Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy)  Mahalleleri'nde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  hak sahipleriyle görüşmeler başladı. Mahallemizin TOKİ ile ilgili sorunlarını rapor halinde sunduk. TOKİ bununla ilgili bir çalışmayı mahallemizde yürütmektedir. Halkımızın hakları için gerekli müdahaleyi yapacağız. İnşallah yakın bir süreçte bununla ilgili bir takım düzenlemeler ile yaşam kalitesi yüksek yaşanabilir bir ilçede halkımıza hizmet edeceğiz” diye konuştu.

SORUNLARI TEK TEK NOT ALDI
İlkadım’ı üretken belediyecilik anlayışı ile yönettiklerini kaydeden Başkanı Necattin Demirtaş, "Ulaşım, yol ve altyapı gibi talepler konusunda da her zaman sahada varız. Karşılaşılan sorunlara imkanlarımız ölçüsünde hepsine belki yetişebilmemiz mümkün olmuyor ama sizlerle bu diyaloğumuzu artırıp daha sık görüşeceğiz. Borçlu yüklü devir aldığımız bir belediye’ yi sıkı mali disiplin uygulayarak inşallah mayıs ayında hizmet üreten bir belediye haline dönüştüreceğiz. Hep beraber sorunların üstesinden geleceğiz inşallah. İlçemizi halkımızla, sizlerle birlikte yöneteceğiz. Bugün burada iletmiş sıkıntılarınızı tek tek not aldık. Bunları da imkanlarımız dahilinde çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı