Reklam
Samsun Haber - Başkan Demirtaş: Engel tanımıyoruz
Reklam

Samsun Haber - Başkan Demirtaş: Engel tanımıyoruz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırırken, engel tanımıyoruz ve tanımayacağız” dedi

03 Aralık 2019 - 17:19

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezi “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde farkındalık etkinliği düzenledi. Programa eşi Lütfiye Demirtaş ile katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım'da engelleri kaldırdıklarını söyledi.

PROJELERİN ODAĞINDA ENGELLİLER VAR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen farkındalık programında öğrenciler tarafından hazırlanan afişe rengarenk boyalarla el izini bırakan Başkan Demirtaş ve eşi Lütfiye Demirtaş öğrencilerle bir araya gelmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Etkinlikte engelli öğrencilerin ve ailelerinin taleplerini dinleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezimizde hocalarımızın ve belediyemiz personellerinin özverili çalışmalarıyla engelleri kaldırmak için mücadele ediyoruz. Öğrencilerimize rahat ve mutlu olabilecekleri bir ortam hazırlayarak onların sosyal yaşama katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bugün de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırırken, engel tanımıyoruz ve tanımayacağız” diye konuştu.

BAŞKAN DEMİRTAŞ SÖZÜNÜ TUTTU

İlkadım Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek tarafından başlatılan “Çocuklar Meyveyi Dalında Tanısın” kampanyasına destek olmak amacı ile engelli Kubilay Buldu’ya verdiği sözü tutarak adına ağaç diken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kubilay ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bir araya geldi. Kubilay Buldu’nun adına dikilen ağaca birlikte adının yazılı olduğu plaketi asan Başkan Demirtaş; “Bu özel günde hem Kubilay evladımızı sevindirme şansı bulduk hem de bir ağaç daha dikerek çocuklarımıza doğa bilincini aşılamış olduk" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavak'ta tirit geceleri iptal edildi
Kavak'ta tirit geceleri iptal edildi
 Samsunspor huzurevi sakinlerinin yüzünü güldürdü
Samsunspor huzurevi sakinlerinin yüzünü güldürdü