Samsun Haber - Başkan Demir’den AKM açıklaması
Reklam

Samsun Haber - Başkan Demir'den AKM açıklaması

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AKM'nin kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, ""AKM'yi, İstanbul Haliç Kültür ve Kongre Merkezi standardında, daha güçlü eserlerin sergileneceği, bir yer olarak yeniden inşa edeceğiz" dedi

20 Aralık 2019 - 15:01
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Valilik ve Büyükşehir binasının kaldırılması ile ilgili açıklamalar yaptı. AKM'nin kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Başkan Demir, mevcut binanın yerine İstanbul Haliç Kültür ve Kongre Merkezi standardında, daha güçlü eserlerin sergileneceği, uluslararası toplantılara ev sahipliği yapabilecek nitelikte bir yer olarak yeniden inşa edeceklerini kaydetti.
SAMSUN’A ENFES BİR YER KAZANDIRACAĞIZ
AKM'nin binasının hoş bir yapı olmadığını ifade eden Başkan Demir, "AKM'yi kapatmamız gibi bir durum söz konusu değil. AKM'nin binasının yerine İstanbul'da bulunan Haliç Kültür ve Kongre Merkezi standardında uluslararası toplantılara ev sahipliği yapabilecek nitelikte bir yer olarak inşa edeceğiz. AKM tekrar daha güçlü birçok gösteri, birçok opera, bale, tiyatro konferans çeşitli ekonomik forumlara, uluslararası toplantılarında ev sahipliği yapabilecek bir yer olarak yeniden inşa edeceğiz. Samsun'a enfes bir yer kazandıracağız." diye konuştu.
VALİLİK, BÜYÜKŞEHİR DE TAŞINACAK
Başkan Demir açıklamalarına şöyle devam etti: "Valilik, Büyükşehir Belediye binasını da başka bir alana taşıyacağız. İnşa edilecek alanlar üzerinde çalışıyoruz ama muhtemel olarak Valilik, Büyükşehir, Bölge Adliye Mahkemesi ve AKM eski havaalanının yerine yapılacak. Yeni alanların inşası bitmeden hiçbir yer yıkılmayacak."
YABANCILAR ÇARŞISI’NA YENİ KONSEPT
Yabancılar Çarşısı'nı da yeni konseptine kavuşturacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Demir, Yabancılar Çarşısı'nın Samsun'un en önemli turizm ve ticaret merkezlerinden biri olacağını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları