google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Başkan Aksu kongre tarihini açıkladı
Reklam

Samsun Haber - Başkan Aksu kongre tarihini açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, ilçe kongrelerimiz 22 Şubat'ta başlayacağını belirterek, "Belirlenen takvim çerçevesinde ilçe kongrelerimizi coşku içerisinde gerçekleştireceğiz" dedi

25 Ocak 2020 - 13:56 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 14:04

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İlçe Danışma Meclisi Toplantıları belirlenen takvim çerçevesinde devam ederken Asarcık, Canik, Tekkeköy, Salıpazarı, Ayvacık, Havza, Ladik, Çarşamba, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde toplantılar tamamlandı. Şu ana kadar yapılan danışma meclisi toplantılarına katılan İl Başkanı Ersan Aksu, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, önemli mesajlar verdi.  Son olarak Yakakent ve 19 Mayıs İlçe Danışma Meclisi Toplantıları'na katılan İl Başkanı Ersan Aksu, Milletvekilleri Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.   

GÜNDEM BELİRLEYEN ÜLKEYİZ
Türkiye ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulunduğu toplantılarda teşkilat üyelerine mesajlar veren Başkan Aksu, "Dünyada barış ve huzurun güvencesi ve umudu Türkiye'dir. Libya, Mısır, Irak, Suriye, Filistin ve Doğu Türkistan'da yapılanları hep birlikte görüyoruz. Bazı devletler güçlerini hakim kılma, güçlünün yanında durma mücadelesi veriyor. Haklının yanında değiller. Onların meselesi ne demokrasi ne de insan hakları. Onlar ticaret ve enerji kaynakları açısından hükümdar olmanın hesabını yapıyorlar. Maşa olarak kullandıkları terör örgütleri üzerinden de bizim ayağımıza zincir vurmak istiyorlar. Fakat onların bu oyununu dünyada bozan, bozma gayreti içerisinde olan bir lider ve kadrolar var. O lider Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadrolar ise AK Parti kadrolarıdır. Artık emir alan değil, gündem belirleyen ve uygulayan bir ülkeyiz. Savunma sanayii ve teknolojisinde çok önemli adımlar attık. Yerli otomobilimizi yaptık. Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan diyerek,bu coğrafyada var olmaktan başka çaremiz olmadığını hepimiz görüyoruz. Birlik beraberliğimizi koruyup, omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

KONGRELERİN TARİHİ BELLİ OLDU
Samsun'daki teşkilat çalışmalarına da değinen Başkan Aksu, "İlçe kongrelerimiz 22 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Belirlenen takvim çerçevesinde ilçe kongrelerimizi coşku içerisinde gerçekleştireceğiz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Her birimiz hangi görevde olursak olalım, en büyük gurur kaynağımız bu davanın bir neferi olmaktır. Dava ruhuyla hareket edip, bu süreci birliktelik içerisinde yöneteceğiz. Daha güçlü şekilde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

DAHA GÜÇLÜ DEVAM EDİYORUZ
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara, saldırılara karşı çok başarılı bir strateji gerçekleştirdiklerini, haklarını sonuna kadar korumaya devam edeceklerini belirterek "Biz de bir muhalefet varki sormayın gitsin. Libya'da, Akdeniz'de ne işimiz var diyorlar. Libya'da 1 milyon  kadar bizim soydaşımız yaşıyor. Gönüldaşlarımız var. Her şeyi bir kenara bıraktık orada bir zulüm var. Türkiye her şeyden önce insanlık için orada. Akdeniz'de haklarımızı korumak için varız. Bu coğrafya çok kıymetli. Değerini bilmeliyiz. Türkiye onca saldırıların ardından ekonomik olarakta daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Ekonomik göstergeler ve gelişmeler iyi" diye konuştu.

ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM 
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren milletin hizmetkarı olduğunu ve büyük hedefleri gerçekleştirdiği kaydederek, "AK Parti kadroları, birlik beraberlik içerisinde vatandaşlarımızla iç içe oldu. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her seçimden güçlü çıktık. Çünkü biz de milletimize karşı samimiyet var, tevazu var, gayret var, hizmet aşkı var. Bu ülke çok badireler atlattı. Yapılan operasyonları millet olarak hep birlikte bir ve diri olarak aştık. Bundan sonra da aynı olacak. Türkiye'nin önündeki engelleri aşmaya devam edeceğiz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız" dedi. 
YOĞUN KATILIM
Danışma Meclisi toplantılarına ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk, ilçe bürokratları, İlçe başkanları, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe yönetimleri ve mahalle başkanları katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı