google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Başkan Akgül: Salıpazarı doğal gazı hak ediyor
Reklam

Samsun Haber - Başkan Akgül: Salıpazarı doğal gazı hak ediyor

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede 10 yılda çok şeyin değiştiğini belirterek, "Salıpazarı doğal gazı hak ediyor” dedi

23 Aralık 2019 - 13:31

SAMSUN HABER - Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, doğal gaz hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Salıpazarı'nda 10 yılda çok şeyin değiştiğini kaydeden Akgül, ilçede doğalgazın mutlaka olması gerektiğini söyledi.

10 YILDA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Akgül, "10 yıl önce seçildiğimizde Salıpazarı’nda doğal gaz olsun mu? Olmasın mı? Hiç aklımıza gelmezdi. Çünkü daha yapılacak çok işlerimiz vardı. Fakat bugün geldiğimiz noktada 10 yılda çok şey değişti. Salıpazarı artık doğal gazı hak ediyor ve Salıpazarı’nda doğal gaz olması gerekiyor" diye konuştu. 

NEDEN SALIPAZARI’NA KADAR GELMESİN?
Yeni yapıların doğalgaza uyumlu olduğunu kaydeden Başkan Akgül, "Hastanemiz, öğrenci yurtlarımız, kamu kurumlarımız, okullarımız, tekstil fabrikamız, fındık fabrikamız, doğal gaza uyumlu yeni yapılan konutlar. Salıpazarı- Çarşamba arasında yapılan cezaevi inşaatı var. Burada cezaevi hariç 160 lojman yapılıyor.Doğal gaz oraya kadar geldiğinde Salıpazarı’na 7 km kalıyor. Neden Salıpazarı’na kadar gelmesin?" şeklinde konuştu.

GİRİŞİMLERİMİZ SÜRÜYOR
Girişimlerin sürdüğünü ifade eden Başkan Akgül, "Ankara’ya gittiğimde Enerji Bakanımızla görüştük. Salıpazarı’na doğal gaz hizmetinin getirilmesi için girişimlere başladık. Bakan yardımcımızla da görüştük. Daha sonra Terme Belediye Başkanımızla Ordu’ya giderek AKSA Bölge Müdürümüzle görüştük. Doğal gaz talebimizi kendilerine ilettik” ifadelerini kullandı.

DOĞAL GAZ OLMAZSA OLMAZIMIZ
Başkan Akgül açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bu günden sonra doğal gaz meselesi benim olmazsa olmazım. Ne zaman bir gündem olursa bu meseleyi tıpkı Salıpazarı-Çarşamba Karayolunda olduğu gibi sürekli gündemde tutarak takipçisi olacağız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x