google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Haber - Bakan Koca vakaların en çok görüldüğü illeri...

Samsun Haber - Bakan Koca vakaların en çok görüldüğü illeri açıkladı

SAMSUN HABER - Korona virüs vakalarının kaynağının çoğunlukla düğünler olduğunu kaydeden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en çok vakanın İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa'da olduğunu açıkladı

08 Temmuz 2020 - 20:50

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamda son 3 günde vakaların arttığı ve azaldığı illeri açıkladı. Bakan Koca, çok sayıda vakanın kaynağının düğünler olduğunu da söyledi.
VAKANIN EN ÇOK  GÖRÜLDÜĞÜ İLLER
Bakan Koca, "Son 3 günde en çok vakanın görüldüğü 7 il şöyle; İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa. En az vakanın görüldüğü 7 il ise; Tunceli, Artvin, Iğdır, Erzincan, Bayburt, Kırklareli ve Bilecik."

ÇOK SAYIDA VAKANIN KAYNAĞI DÜĞÜNLER 
Korona virüs sürecinde pek çok ülkenin sağlık sistemi çökme tehlikesi yaşadığını sözlerine ekleyen Bakan Koca, "Ülkemizin durumu birçok yönden iyi olmakla birlikte ilk can kaybımızı açıkladığımız 11 Mart gecesindeki acımız devam ediyor. Dün 19 insanımızı kaybettik. Sizden bu ölümlerin önlenebilir sebeplere bağlı olduğunuzu hatırlamanızı isterim. Filyasyon çalışmalarında çok sayıda vakanın kaynağının düğünler olduğunu gördük" diye konuştu.
8 İLDE ASKER UĞURLAMASI YASAK
Samsun dahil 8 ilde asker uğurlanmasının yasaklandığını hatırlatan Bakan Koca, "Sağlık da, vatani göreve saygı da bunu icap ettirir. Gençlerimiz testi pozitif çıkan Mehmetçikten mesuldür. Devletimiz bazı tedbirleri uygulamaya koymuş bulunmaktadır. 8 ilimizde asker uğurlamaları yasaklanmıştır. Din görevlilerimiz çalışma başlatmıştır. Güvenlik güçlerimiz pazar yerlerinde yaptırımlar yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı risklere karşı başta İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği içindedir."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - 11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber -  11 Ağustos güncel fındık fiyatları
samsun haber -  11 Ağustos güncel fındık fiyatları