Reklam
Samsun Haber - 19 Mayıs’ta Türkçe Sokağı açıldı
Reklam

Samsun Haber - 19 Mayıs’ta Türkçe Sokağı açıldı

Samsun’un 19 Mayıs İlçesi’nde öğrenciler için Türkçe Sokağı açıldı. Başkan Topaloğlu, “Dilimiz en güzel ve en zengin dillerden birisi. Türkçemizi en güzel şekilde kullanalım” dedi

09 Ocak 2020 - 17:28

SAMSUN HABER - Samsun’un 19 Mayıs İlçesi Yörükler İlk-Orta Okulu’nda,  OMÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü işbirliğinde Türkçe Sokağı açıldı. Açılışa, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu da katıldı.
TÜRKİYE SİZLERLE BÜYÜYECEK
Öğrencilere seslenen Başkan Topaloğlu,  “Dilimiz en güzel ve en zengin dillerden birisi. Türkçemizi en güzel şekilde kullanalım. Dilimizi ne kadar iyi kullanırsak, iletişimimiz de o kadar iyi olur. Ben sizlerde bu azim ve gayreti görüyorum. Büyük ve güçlü Türkiye’miz sizlerle büyümeye ve yükselmeye devam edecek. Hepinize başarılar diliyorum. Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize bu işte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
AMAÇ TÜRKÇE’Yİ DAHA İYİ KULLANABİLMEK
19 Mayıs İlçesi Yörükler İlk-Orta Okulu Müdürü Mustafa Tuncay Mert ise, “Öğrencilerimiz dilimize daha yakın olabilmeleri, dilimizi daha doğru kullanabilmeleri ve iletişimi daha iyi sağlayabilmeleri için bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimizin verimli geçtiğini düşünüyorum. Katılan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salıpazarı'nda 18 milyon TL'lik yatırımda sona gelindi
Salıpazarı'nda 18 milyon TL'lik yatırımda sona gelindi
Samsunspor evinde 3 puanı kaptı
Samsunspor evinde 3 puanı kaptı