google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Golf Sahası  Türkiye Golf Federasyonu’na kiralanacak

Samsun Golf Sahası  Türkiye Golf Federasyonu'na kiralanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Golf Sahası'nın 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu'na kiralanacağını açıkladı

19 Ağustos 2019 - 16:26

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ağustos ayı 1. Oturumu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 1 tanesi gündem dışı olmak üzere 28 gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edilerek komisyona sevk edildi. 

TEŞKİLAT YAPISIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR VAR
Toplantıda gündem dışı açıklamalarda bulunan Başkan Demir, Büyükşehir Belediyesi'nin teşkilat yapısıyla ilgili çalışmaları olduğunu söyledi. Güzel bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Demir, “Belediyeyi daha da küçülten, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden sonra belediyeyi çok daha aktif kesin kararlar alan ve belli alanlardaki yetki karmaşasını kaldıran teknik kapasitesini üst düzeye çıkartan, projelendirme, etüt, sahadaki hizmet uygulamaları çok aktif hale getirecek olan bir teşkilat şeması. Üzerinde 1 buçuk aylık bir çalışmamız oldu” dedi. 

BELEDİYEYE MALİ KATKI SAĞLANACAK
Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Golf Kulübü alanının Türkiye Golf Federasyonu'na kiralanmasının gündem dışı olarak mecliste üyelerin oylarına sunulacağını kaydeden Başkan Demir, “Golf Kulubü, şu anda Anakent Şirketimizce işletiliyor. Belediye bütçesine ciddi bir maliyeti söz konusu. Özellikle seçimlerden sonra gördük ki Golf Kulübü'nün bulunması Samsun’a çok ciddi prestij katıyor. Topyekün, müştemilatıyla birlikte 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu'na işletmesini devretme söz konusu. Oradaki golf ile ilgili aktiviteleri federasyonun bizzat kendisi işleteceği için 3 katı daha fazla aktivite artışı bekliyoruz. Yaklaşık 2 milyon civarındaki yükten de belediye kurtulmuş olacak. Üzerine kira alması da söz konusu. Hem Samsun’un golf alanında daha çok Türkiye’nin gündemine gelmesi hem de mali olarak belediyeye çok ciddi anlamda katkı sağlayacak olan bir protokol olacaktır” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler yasaklandı
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler...
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs toplantısı yaptı
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs...