Reklam
Samsun Eczacı Odası’na yeni hizmet binası
Reklam

Samsun Eczacı Odası'na yeni hizmet binası

Samsun Eczacı Odası, İlkadım İlçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasının açıldı

18 Temmuz 2019 - 15:57

Samsun Eczacı Odası, İlkadım İlçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasının açılışını Samsun Valisi Osman Kaymak'ın katılımıyla gerçekleştirildi

Törenin açılış konuşmasını yapan Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, "Bu yıl Kurtuluş Meşalesi’nin yakıldığı, bağımsızlık mücadelesinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. Yılını kutluyoruz. Bu anlamlı yılda 41. Dönem Merkez Heyeti 3. Bölgelerarası Toplantısı’na ev sahipliği yapmak ve yeni hizmet binamızın açılışını gerçekleştirmekten mutluluk ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Törende yaptığı konuşmada, 100 yıl önce bağımsızlık meşalesinin Samsun’da yanmaya başladığını ve tüm ülkelere örnek olduğunu kaydeden Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, “Biz de sağlık alanının emekçileri olarak bu meşalenin sönmemesi konusunda ve laik, demokratik, çağdaş Türkiye konusunda bugüne kadar sürdürdüğümüz mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Samsun geçtiğimiz aylarda buna benzer çok sayıda programa ev sahipliği yaptı. Valilik olarak bütün STK’lara ve kurumlara Samsun’un bu sene tekrar Anadolu’daki birlik ve beraberliğin sembolü olması çağrısı yaptık. Kurumlar ve STK’lardan başka illerde yapacakları etkinlikleri burada yapmalarını istedik. O yönüyle Samsun Eczacı Odası Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bu toplantıyı Samsun’da yaptı ve sizler de buna katıldınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Samsun Eczacılar Odası Başkanı Karacan, Vali Sayın Osman Kaymak ve Samsun Eczacı Odası'nın önceki dönem başkanlarına vermiş oldukları emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket verdi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztekin: Derneğimizin sancağını daha da yükseğe getireceğiz
Öztekin: Derneğimizin sancağını daha da yükseğe getireceğiz
YILPORT SAMSUNSPOR – 1922 KONYASPOR: 2 – 0
YILPORT SAMSUNSPOR – 1922 KONYASPOR: 2 – 0