google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da yeni karakol hizmete girdi
Reklam

Samsun'da yeni karakol hizmete girdi

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde daha önce okul binası olarak kullanılan bina, tadilatın ardından Ağcagüney Jandarma Karakol Komutanlığı olarak hizmete açıldı

26 Ekim 2019 - 10:00

SAMSUN HABER - Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde Ağcagüney Jandarma Karakol Komutanlığı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.  Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilimiz Fuat Köktaş, Jandarma Gen. Kom. Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven,  Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ,Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

21 MAHALLE SORUMLULUK ALANINDA
Açılışta konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven, "Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne yüce milletimizin sevgi ve güvenine mahzar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri, ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Çarşamba Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanından 19 nahalle ve Dikbıyık Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanından 2 mahalle olmak üzere toplam 21 mahalle Ağcagüney Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk alanına dahil edilmiştir. Bu mahallelerin toplam nüfusu 11 bin 625'tir" dedi.

HUZURUN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, "Daha önce okul olarak hizmet veren bu bina tadilat yapıldıktan sonra jandarmamızın ve halkımızın hizmetine layık bir hale getirilmiş. Başta hemşehriniz olan Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney paşaya teşekkür ediyorum. Bu bölgenin halkı devletine ve milletine bağlı, askerini ve milletini seviyor. Komşusuyla iyi günde ve kötü günde beraber olmayı biliyor. Bizlerin bütün amacı halkımızın mutluluğudur. Asayiş hizmetleri de en önemli hizmetlerden biri. Güvenliğin olmadığı yerde huzur ve hiçbir şey olmaz. Memleketimizde olan huzurun kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Ülkemizde huzuru ve güvenliği sağlayan askerlerimize, polislerimize ve Mehmetçiğe çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KARAKOL BİR KÖPRÜ OLACAK
Karakolun vatandaşların her zaman uğrayacağı bir yer olacağını belirten Vali Kaymak, "Burası jandarmamızın güler yüzü olacaktır. Böyle güzel mekanlar güzel hizmetleri de gerektiriyor. İnşallah jandarmamız burada komutanlarıyla birlikte halkımıza güzel hizmetler verecektir. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Karakolumuzun mahallemize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.
İNCELEMELERDE BULUNULDU
Konuşmaların ardından kurdele kesimine geçildi. Ağcagüney Jandarma Karakol Komutanlığı binasını açılışını gerçekleştiren Vali Osman Kaymak, Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney ve protokol üyeleri, beraber karakol binası ve yeni tahsis edilen hizmet araçlarını inceleyerek, karakolun hayırlı olması temennisinde bulundu. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığı tarafından tören alanında açılan özel maksatlı tim stantlarını ziyaret eden Vali Osman Kaymak ve beraberindeki protokol üyeleri, mayın arama köpeği Liman'ın gösterisini izledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı