Samsun’da yapı yönetim şirketleri bir araya geldi
Reklam

Samsun’da yapı yönetim şirketleri bir araya geldi

Samsun’da faaliyet gösteren profesyonel yapı yönetim şirketleri temsilcileri, bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Yetkililer, her ay daha fazla mali kayıtlı yönetim firmasını bir araya getirip, karşılıklı istişare ve çözüm önerileri ile daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor

12 Şubat 2020 - 11:41
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun’da faaliyet gösteren profesyonel apartman, site ve tesis yönetiminin öncü firmalarının temsilcileri bir araya gelerek, sektörle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Firma temsilcileri sektörün sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerilerini tartıştı.

MERDİVEN ALTI FİRMALAR SEKTÖRE ZARAR VERİYOR

Toplantıda, en önemli sorunlardan biri olan merdiven altı firmaların sektöre verdikleri zararlara dikkat çekildi. Hiçbir mali sorumluluğu olmayan firmaların uygun fiyat vurgusuyla sunmaya çalıştıkları hizmetin hakkini veremeyip hem sektöre, hem site apartman sakinlerine verdikleri zararlar görüşüldü.

BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ

Toplantıya katılım sağlayan İshar Yapı Yönetim, Samsun Yapı Yönetim, Rota Yapı Yönetim, Artı Yapı Yönetim, Akıncı Yapı Yönetim, Erg Yapı Yönetim, Beyaz Yapı Yönetim ve Estargon Yapı Yönetim firmaları, Samsun genelindeki tüm firmalara çağrı yaparak birlik ve beraberlik talebinde bulundu.

HAKSIZ REKABETİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Yöneticiler, sektöre yön veren firmalar olarak taban fiyat uygulamasının olması gerektiğini dile getirip, mali sorumlulukları olan kurumsal firmaların daha iyi hizmet verebilmeleri adına, haksız rekabet ortamının önüne geçilmesini istediklerini beyan etti.

HALKI BİLİNÇLENDİRECEKLER

Yönetim firmaları olarak Samsun’da yöneticiler derneğinin açılması ve odalaşma taleplerinin bulunduğu bildiren firma yetkilileri, site ve apartmanların bu dernek ve odalara kayıtlı olan sorumluluk sahibi firmalardan hizmet almaları konusunda halkı bilinçlendirme çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

HER AY BİR ARAYA GELİNECEK

Yetkililer, geleneksel hale getirip her ay bir araya gelerek daha fazla mali kayıtlı yönetim firmasını bir araya getirip, karşılıklı istişare ve çözüm önerileri ile hizmet ettikleri binlerce site ve apartman sakinine, hak ettikleri en iyi yönetim hizmeti sunmak istediklerini bildirdi.

KARADENİZ BÖLGE BULUŞMASI NİSAN’DA

Toplantıda ayrıca nisan ayında Samsun’da yapılması planlanan Türkiye Kentsel Tesis Yönetimi Derneği’nin Karadeniz Bölge Buluşması’nda gündeme gelecek konular, derneğin Samsun’a ve yönetim firmalarına katkıları istişare edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Samsun'da fıkra gibi olay
Samsun'da fıkra gibi olay