google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da üniversiteli öğrenciler sınıf yeniledi
Reklam

Samsun'da üniversiteli öğrenciler sınıf yeniledi

OMÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, topladıkları bağışlarla birleştirilmiş sınıflı ve tek öğretmenli Meyveli İlkokulu'nda yenileme çalışmaları yaptı

12 Aralık 2019 - 17:34

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi İrem Bayraktar’ın danışmalığında Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında örnek bir projeye imza attı. Öğrenciler, topladıkları bağışlarla Samsun’un Atakent ilçesine bağlı Meyvalı Mahallesi’nde bulunan birleştirilmiş sınıflı ve tek öğretmenli Meyveli İlkokuluna fiziksel olarak iyileştirme çalışması yaptı. 3 gün süren çalışmada öğrenciler, büyük bir özveri ile çalıştı.

AYDINLIK VE FERAH BİR ORTAM SAĞLANDI
Fiziksel ortamın öğrenme üzerindeki etkisinden hareketle, sınıfının koyu renkli duvarları beyaza boyanarak daha ferah bir öğrenme ortamı oluşturuldu. Eski ve yıpranmış olan kara tahta, beyaz tahta ile değiştirilerek sınıfın taş olan zeminine laminat parke döşendi. Sıralar, temizlenmesi kolay ve çiçekli bir kaplama malzemesi ile kaplandı. Sınıfın bir köşesine öğrencilere okumayı sevdirmek ve okuma kültürü aşılamak amacıyla okuma köşesi yapıldı. Bu okuma köşesine yağlı boya ile bir ağaç ve çeşitli renklerde eğitim-öğretim görselleri çizildi. Okuma köşesi, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak minderlerle ve yumuşak zemin halı ile kaplandı. Sınıfa, zekâ ve beceri geliştirici oyunlar ve materyaller hediye edildi. Sınıf düzenlenerek daha aydınlık ve ferah bir ortam sağlandı.
Okulun dışında bulunan Atatürk büstünün yazısı da yenilenerek eskimiş olan Türk bayrağı, yenisi ile değiştirildi. Bahçede bulunan çeşmeye öğrencilerin ilgisini çekecek eğlenceli görseller çizildi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Büyük bir heyecanla öğrencilere sürpriz bir etkinlikle açılan okul, hem sınıf öğretmenleri hem de Meyveli İlkokulu öğrencileri tarafından büyük bir sevinç ve mutluluk ile karşılandı. Sınıfın açılışında duygusal anlar yaşandı.
Sınıf öğretmeni Ayşe Solak, bu çalışmayı gerçekleştiren öğretmen adaylarına teşekkürlerini sunarak iyi dileklerde bulundu. Yapılan bu çalışmayı kendisinin ve öğrencilerinin unutmayacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti