Reklam
Samsun’da şubat ayı ihracat rakamları açıklandı
Reklam

Samsun'da şubat ayı ihracat rakamları açıklandı

Samsun, 2020 şubat ayında 56 milyon 346 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. Ocak ayında 63 milyon 595 bin dolar ihracat gerçekleştiren Samsun, şubat ayında ihracatta düşüş yaşadı

04 Mart 2020 - 13:30

SAMSUN HABER - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Samsun'un 2020 Şubat ayı ihracat rakamını açıkladı. TİM'in verilerine göre Samsun, şubat ayında 56 milyon 346 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. 2020 Ocak ayında 63 milyon 595 bin dolar ihracat gerçekleştiren Samsun, şubatta ihracat rakamında düşüş yaşamış oldu. Samsun, şubat ayındaki ihracat rakamına göre en fazla ihracat yapan iller arasında 21. sırada yer aldı.

EN ÇOK İHRACAT YAPILAN ÜRÜNLER
2020 Şubat ayında Samsun'da en fazla Çelik, demir ve demir dışı metaller, elektrik-elektronik, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, kimyevi madde mamulleri, makine ve aksamları, otomotiv endüstrisi, su ürünleri ve hayvansal mamuller ürünlerinin ihracatı yapıldı.

 İHRACAT YAPILAN ÜLKELER
2020 Şubat ayında Samsun'un ihracat yaptığı ülkeler ise şöyle:  Belçika, Gürcistan, Irak, Kırgızistan, Rusya Federasyonu, Suriye, Tacikistan, Ukrayna.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK